Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósra bíznátok a babát ezek...

Anyósra bíznátok a babát ezek után?

Figyelt kérdés

8 hetes volt a kislányom, amikor először elmentünk volna vásárolni kettesben párommal. Szerencsére otthon hagytuk a pénztárcát, így hamarabb hazaértünk: anyós épp sukorral és citrommal ízesített, felnőtteknek való koffeines teát adott a babának. Csak anyatejes, és 1000x megbeszéltük, hogy nem! Indulás előtt adtam neki enni. Mindketten kiakadtunk párommal, ő közel 2 hétig szóba sem állt az anyjával, csak az öccsével üzente, hogy nézegesse a baba képeit mert élőben nem látja egy ideig. Aztán lecsillapodtak a kedélyek, heti 1-2 alkalommal találkozunk.

Most 6 hónapos, mi 2 hét múlva leszünk együtt 5 éve. Szeretne elvinni moziba meg étterembe, nagyon édes, küldött nekem egy saját maga által szerkesztett meghívót postán és nagyon lelkes. Csak hát anyós vigyázna a babára. Ti beleegyeznétek?


2012. jan. 23. 15:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%

Nem.

Én ezért nem bízom senkire a csecsemőt. Soha nem tudod mit ad neki vagy hogy bánik vele (nem is az, hogy bántja de esetleg bőgni hagyja stb...).

Majd ha nagyobb lesz és ehet-ihat már mindent, akkor lehet mamázni, legalábbis nálunk így van. 1-1,5 éves korukig egy percre nem veszem le a szemem róluk.

2012. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Az egy dolog, hogy anyós mit adott neki, de a cuki páros beszólása a saját anyukájának, hogy fényképen nézegesse csak, gratulálok, lehet anyós helyében megmondanám, hogy majd a fényképre vigyáz. Nem tett semmi égbekiáltó bűnt, ok, hogy kiakadtok, de ez azért durva.
2012. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
Itt nem a tea a probléma, mert azért attól semmi baja nem lesz a gyereknek, hanem az hogy a megbeszélés ellenére adta neki. Én megbeszélném vele, hogyha bármit másképp csinál mint ahogy megbeszéljük akkor többet nem marad egyedül a babával. Mondjuk nem lennék nyugodt, de azért kárt nem hiszem hogy tenne a gyerekben.
2012. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ha csak a teával van a baj, akkor rábíznám. Úgy értem most már 6 hós, még ha ad neki akkor sem olyan gáz mint 8 hetesen. De ha mindenben ilyen a felfogása, nem szívesen bíznám rá. Én anyósomék is nehezen értik meg hogy pár hetes babának még nem csülkös bablevest meg teszkós szörpöt kell adni, de a kedvünkért morgolódva, betartják a kéréseinket. Náluk inkább a konyhai higiéniával van baj, még én sem szívesen eszem náluk :S
2012. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Már egy ideje hallgatom, hogy "bezzeg az ő gyerekei ennyi idősen már ezt meg ezt ették".
2012. jan. 23. 15:46
 6/31 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: mi is a válasz a kérdésemre? Vagy csak vádaskodni tudsz?

És szerintem a koffeines tea igenis árt egy 8 hetes babának; de ha nem, én akkor is úgy döntöttem, hogy nem kaphat.


Ő beleegyezett, hogy vigyáz a babára, már alig várja.

2012. jan. 23. 15:48
 7/31 anonim ***** válasza:
12%
Én nem vádaskodtam, ok, hogy kiakadtok, én is kiakadtam volna, de ilyet akkor se üzennék, hogy csak fényképen nézegesse, mert nem látja egy darabig.
2012. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Te nem tennéd, ő megtette.

Anyós bocsánatot kért a tea miatt, párom a kirohanása miatt. Az élet megy tovább.

Vagy te nagyszülőként soha többet nem vigyáznál az unokádra, mert a gyereked egyszer meggondolatlanul mondott valamit?


És a kérdésre még mindig nem válaszoltál :-)

2012. jan. 23. 15:53
 9/31 alaszka ***** válasza:
Szerintem nyomatékosítsd hogy mit tehet vele, és mit nem, utána úgyis megtudod, hogy adott-e valamit, baja már nem lesz ilyentől (hacsak nem csülökpörkölttel kóstoltatja...), viszont még egy esélyt megérdemel szerintem. Amúgy együttérzek, az én anyósom tudnád miket csinált már...de hát nem tilthatom el...de sokszor vitáztunk már mi is.
2012. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Igen rábíznám, gondolom már tanult szegény az esetből.
2012. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!