Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti a babátokat hány...

Anyukák! Ti a babátokat hány hónapos korától bíznátok rá akár 5 percre,14 éves, megbízható lányotokra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nehéz kérdés. én 5 percre a kórházból való hazajövetel után anyósomra, nagynénémre, unokatesómra, tesómra, simán rábíztam :) ha megbízható, miért ne. csak mondd neki, ha baj van, vagy csak nem tudja, mi van, akkor inkább szóljon. ő még hamarabb "bepánikol", mert fiatal, lehet nem is látott közelről még pici babát a tesó érkezéséig :)
2010. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Pontos előkészítés , navigálás után akár egy órára is rábíznék pl egy 7-8 hónapos babát. Megmutatnék neki mindent, végigvennénk a szükséges "gyakorlatokat" (etetés, Büfi, altatás, pelenkacsere...stb.) 2-3 napig felügyelettel ő csinálná 1-2 alkalommal, aztán mehet élesben is. És persze ha netán baj lenne, igaza van az elsőnek, ne próbáljon ő intézkedni, azonnal telefon anyunak. (de miért lenne baj?)

2010. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, 6 hós korában én laányom simán elvolt a férjem öccsével is órákat (akkor 20 éves volt, dehát ugye fiú, szóval érettségi szintje megfelelt egy 15-16 éves lányénak) :) igaz, anyósom ott volt az utcában, ha bármi gond lett volna, lett volna kihez forduljon. de nem volt semmi :) imádják egymást azóta is (most 4 éves)...olyan édes mikor felnéz rá: "LaciKA, figyelsz rám?" lacika meg megsimogatja a kis fejét...mint a jó testvérek, komolyan :)
2010. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Én a lakásban lennék mindképpen, nálunk megbízható 17 a nagyobbik mégsem merném a kicsit (6 hós) rábízni, ha nem vagyok otthon. Ő is mondta, hogy pánikolna, ha valami történne és nem lennék otthon. Kb 4-5 hós kora óta vigyáz rá 5-10 percekre (egy zuhanyzás erejéig, stb.), de nagy biztonságban, a nappaliban leterített takarón, a földön, bébi plüss játékkal a kezükben. :O)
2010. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
persze hozzá kell fűznöm, hogy én aggódó anyuka vagyok :oI
2010. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 14v éves voltam, akkor született meg a családban egy unokaöcsém, akire nagyon sokat vigyáztam, az első perctől fogva. Sosem volt probléma. Szóval én tuti rábíznám már akár egy csecsemőt is magamra ...
2010. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 14 voltam, amikor az öcsém megszületett. Az első pillanattól kezdve részt vettem a gondozásában, értem ezalatt, hogy pelenkázás, fürdetés, vagy akár etetés, mikor már nem szopott. Mikor hazajöttek akórházból vele anyáék, lementek telefonálni az orvosnak. Letették a franciaágy közepére pólyában, az volt vele a dolgom, hogy üljek és nézzem :) Kiokosítottak, hogy ha felébred és sírni kezd, semmi baj, azért lesz, mert éhes, nem kell tennem semmit. Fel is ébredt és óbégatott rendesen! :) Tehát, ha ezt vesszük, rám már első perctől rá merte bízni az anyukám, mindig levittem sétálni, mikor anyu főzött, éppen nyári szünet volt és otthon voltam. Akkor is annyi volt a dolgom, hogy ha nagyon sír, menjek vele haza. Két-három hetes korától. Következő nyáron én vittem minden nap a játszóra, a rákövetkezőn pedig leutaztunk kettesben vonattal Balcsira a nagynénémékhez, ott voltunk több napig. Szóval ha be van vonva a gondozásba, biztos kézzel tartja, és nem pánikol be a sírástól, akkor nyugodtan bármikor.
2010. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

17 éves volt a lányom,15.5 a fiam,amikor 1 éve megszületett a tesó.

A fiam vigyázott rá a 3.naptól,amíg a naggyal kutyát sétáltattunk.Telefonok melletünk,mesze nem mentünk,csak körbe-körbe(20mp alatt otthon lettem volna).

10.nap este elöntött a vér.Orvosi műhiba(lepény maradt bennem).A testvérem vitt be a kórházba,a remegő lányomnak elmondtam,hogy mit kell csinálnia.Szegényem totál ki volt.Megfőzte a tápszert,összepakolt a picinek.Mire felvettek a kórházban,addigra felöltöztetve,összepakolva megérkeztek a sógornőmmel.

Az apukám 2x kapott agyvérzést a baba 1-4 hónapos koráig.

Az elsőnél én hívtam a mentőt,anyuék elmentek.Összepakoltam az apunak,megetettem a babát és a kórház előtti parkban hagytam a 15 éves unokahúgommal.

Másodszorra én vittem be az aput(7-12-ig)ültem a kórházban.A lányok tök jól elvoltak.

Ezek csak extrém esetek,remélem nálatok ilyen nem lesz!

Bízz a leányzóban!Olyan jó,hogy az egyik már nagy.Sokat segít.Bevallom 1 év alatt talán 10x fürdettem.Ha nincs otthon délután a nagy,unatkozik.Borzasztó rosszak,én már csak akkor kellek,ha éhes,fáj,fáradt.

2010. márc. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!