Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz baja, ha sokszor...

Nem lesz baja, ha sokszor elesik a babóm, amikor elkezd magától állni?

Figyelt kérdés
Ma állt fel először magától, a kiságyba támaszkodva 8 hós babóm. Azóta csak ezt akarja gyakorolni. De ugye ezzel együtt jár az esés is. Ma már 3-szor borult fel, és 2-szer jól be is ütötte a fejét. Nem lesz baja? Vagy mostantól ezek az esések mindennaposak lesznek? Vagy egész nap kövessem és őrizzem minden léptét?
2012. jan. 23. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egész nap követtem, mégis 2x mentünk az ügyeletre... Azt mondják, ha az ő magasságáról esik (tehát nem egy bútorról), nem lesz baja. De azért próbáld meg a lakásban az éles sarkokat bebiztosítani és inkább legyél a nyomában.
2012. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én fiam nagyon sokat esett.

Azt mondta a doki, akkor menjünk ügyeletre, ha:

- ájulás történt

- az esést követően hányás, étvágytalanság, rossz közérzet, sok sírás, koordinációs problémák lépnének fel.

A sok sírást úgy értette, nem közvetlen az esés után, mert akkor nyilván sír a baba, hanem később, ha látszólag ok nélkül elkezd sírni.

Nem voltunk egyszer sem végül.

De néhány nap alatt megtanult úgy esni, hogy fenékre érkezzen, gyakorlatilag mindig.

2012. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy komolyabb baja lesz. Olyan kicsik még, nem magasról esnek. Próbáld szőnyeges helyen gyakoroltatni mikor rájön. Esetleg valami anyagból hajráfot vagy valamit a fejére tehetsz a magad megnyugtatása érdekében. Vagy sapit. Ha nem sír fel az esés után, beájul, vagy látványosan baja van, akkor vinni kell. Igen sok ilyen lehet, hogy lesz, de nem vészes. Igen, ilyenkor kezdődik az igazi izgalom, és mozgás a szülőnek is. Meg a felfele mászás is nagyon jó lesz :-)
2012. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En is igy megremultem,amikor felallt es eldobta magat,mert nem tudta mit kell csinalni.Mondta a vedono ez egy rovid idoszak,es legyel mindig mogotte hogy ha ugy esne elkapd.Ha puha helyen esik,hagyni kell,mert abbol tanul.Es tenyleg hamar megtanuljak.Egy het es megtanulnak ugyesen esni.Enyem hamarabb allt,mint ult.Allasbol tanult meg ulni.
2012. jan. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok.Igen a felmaszas a dolgokra is szuper.Nalunk most ez megy.Ami maga elott van,megmassza.En meg szivrohamot kapok.Mar fel tud maszni a szekre es ha mar fent van,miert ne allna fel rajta?:)15hos
2012. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!