Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok sokszor beüti magát...

A babátok sokszor beüti magát miközben ül, mászni probál? A 6,5 honapos babám felül magátol és fel térdel kapaszkodva de mikor elengedi a kapszkpdot eldöl és jön a sirás, ugy sajnálom mit tegyek? Probáltam kipárnázni körülötte de mindig mellé esik.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd. Magától rá fog jönni, hogy hogyan jó neki. Ha odarohansz és megijedsz, akkor ő is úgy érzi, hogy most valamitől meg kell ijednie és sírni kezd.

A földön egy gyerek csak olyan magasra tud emelkedni, ahonnan eldőlve még nem lesz baja.

Ne legyen éles asztalsarok, kemény játék a közelében, amit lefejelhet, ráeshet. Különben hagyd próbálkozni, ezt egyedül kell megtanulnia, ha segítessz neki, azzal tulajdonképp hátráltatod.

2009. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Babad meg nagyon pici. Igazabol semmit nem is tudsz tenni a parnakon kivul. "Megtiltani" a probalkozasait nem erdemes, hiszen igy tanul es fejlodik. Lehet merges hogy az o pici gondolatai joval elorebb vannak mint a fizikai koordinacioja.

Egy masfel eves vakarcs is tud ami sikitofraszt kapni amikor egy nagy babat probal beletuszkolni egy kicsi auto ulesebe...es nem megy...es jaj de nehezen lehet megerteni hiaba mondod el 50x, hogy kisebb emberke kell oda...

Babukad meg pici.

2009. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is mikor először megláttam hogy térdel,nagyon megijedtem és éreztem hogy el fog dűlni,de 3 nap alatt rájött hogy kell visszaereszkedni és már állásból is ügyesen visszacsüccsen. Ne izgulj rá fog jönni.

2009. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jók a válaszok! Az én fiam picivel idősebb, most 10 hónapos, és az első huppanásokhoz, fejkoccokhoz képest semmi az, ahogyan állni tanult: Felkapaszkodott, elengedett mindent, és mint egy zsák hanyatt esett... Többször frászt kaptam, dehát mindenki így tanul meg egyensúlyozni :)
2009. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!