Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a kisbabám az...

Sz.mse kérdése:

Mit tegyek, ha a kisbabám az almalevet nem akarja megenni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Próbálkozz mással,az én babám sem szerette az almát.

2012. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vannak akik nem szeretik. Adj neki más 4-hótól való gyümölcslevet. A boltokban elég széles választék van.
2012. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de én még csak most szokatom a más kajábhoz eddig csak tápszert kapott és most lenne a következő lépés az almalé. most 3 hónapos a kisbabám akkor mit tegyek, mit adjak neki?
2012. jan. 24. 11:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Hanyagold egy-két napig. Milyen fajta almát adsz? Én is sokat szüttyögtem vele, aztán a védőnőm a golden almát javasolta. Nagyon édes almafajta, nem túl savas. Azóta is a kicsim kedvence!
2012. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem tudom konkrétan mi a fajtája de mindig megkóstolom és ugyanám édes az almalé s ma is a 40 mlből megevett jó ha 20-at
2012. jan. 24. 12:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Akár még várhatsz is egy egész hónapot! 3 hónaposan még elég a tápszer.
2012. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is 3 hónaposan próbáltam MINDENFÉLEKÉPPEN! majdnem 3 héten keresztül minden áldott nap a bioalmától az üvegesig a becukrozottpároltalmapüré és a krumplivalsűrített...SEMMI! Folyton szegény gyerekorvost hívtam, hogy ez sem nyert öklendezett tőle. Ő meg mondta egymás után miket próbáljak. Aztán mikor hónap közepén járt mondta hogy egy kanál őszibarackos bébikaját amit 4 hónapos kortól ehetnek kóstoltassam meg vele, hogy a kanállal van-e a baj vagy úgy áblokk nem érett még rá. Hát azt meg úgy ette volna, hogy sírt utána. Mondta hogy mivel nincs ősziszezon így marad az üveges 1-2 hét nem számít mert nekem nagyon nagytermetű a babám nem egy picurka. (4 hónaposan 8 kg 69cm) Azóta próbáltam csalni és barackos almát adni neki vagy bármi mást amibe kis alma van...nem eszi. Azt mondta a gyerekorvos hogy 3-4 hónap után próbáljam meg hátha addigra megváltozik az izlése. A kedvencünk az őszi és a banános dolgok. (Hippnek van egy őszisbanános pici üvegese...na azzal le lehet kenyerezni bármikor:D) Amikor már 4hónapot töltöttük adtam neki barackos krumplit, simán banánt, kölespehellyel barackot. Elkezdtük a tejpépet de csak a hippesösziset eszi és abba is bele kell rakni néhány kanál kedvencét. Ebédre egyik nagy kedvence a krumpli-répa-banán turmix:S Sajnos nem tudok őszi vagy banán nélkül semmilyen zöldséget se megetetni még vele egyből öklendezik. így még csak néhány dolgot eszik meg, de azért haladunk. Végülis még van ideje. Nekem már annyit eszik hogy nem fogadja el utána a tápszert. Viszont figyelni kell a székletét. Banánt nem jó sokszor adni mert megfogja.

A barackhoz azt a néhány hetet várd meg addig adj neki kanállal babateát, hogy szokja a kanalat a cumisüveg után. nekem kb 6 hét volt mire azt mondom, hogy már nem koszol annyit és nyitja a száját ha közeledek nem pedig a nyelvét kidugva próbálja leszívni róla.

Sok sikert!

2012. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nos igaz hogy a kicsim még 3 hónapos de mivel tápszeres ezét az ilyen babáknál hamarabb lehet kezdeni az új ételek adását, ezért is van hogy már adnom kell neki az almát, sőt nemsokára már a pépet.

csak az a gondom hogy egyszerűen mindig kiköpi, vagy a nyelvével kitolja.

2012. jan. 24. 12:23
 9/12 zstimi válasza:
Nálunk sem vált be az alma!!! A barack meg a sütőtök jött be. Az alma még később sem kellett neki csak amikor kinőttek a fogai és harapta. Mindenkinek más az ízlése!!
2012. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de ha nem jön be neki az alma akkor 3 hónaposan mit adjak neki hogy szokja megfelé a töményebb kajákat?
2012. jan. 24. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!