Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a rota...

Mi a véleményetek a rota vírus elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pénzlehúzás. Nem is véd mindenfajta rota ellen. Aki nem gazdag,az nem engedheti meg. Ikreim vannak, "épp" nem tudtam 100ezer forintot erre költeni...
2012. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rákérdeztem anno a védőnőnél, azt mondta felesleges beadatni...
2012. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kerria ***** válasza:
100%

Leírom inkább mi a bajom.

- leginkább az, hogy sajnos az összes gyerekbetegség hasmenéssel és lázzal jár, így mindenképp kórház a vége a kiszáradás megelőzése véget.

- ha olyan nagy betegség ez, miért nem kötelező, ahogy a többi

Egyébként kiváncsi vagyok a válaszokra, mert mi is most állunk előtte...

2012. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és az agyhártyagyulladás elleni is ilyen sokba kerül???,nekem is ikreim vannak de azt szeretném beadatni nekik,bocsi az Off-ért ,és te kérdező beadatod azt amiről én írtam???
2012. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az,hogy én se tudom... Nagy bajban vagyok...A recept már megvan,hátha...
2012. jan. 24. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 hónapos lesz, mi 3 hete adattuk be neki az elsőt. Nem vagyunk gazdagok, az egyszeri anyaságiból vettük, amit félretettem mivel plusz pénz volt. Sokat vacilláltunk rajta, az utolsó pillanatban vettük meg. A védőnő és két gyermekorvos is ajánlotta, mivel szeptember végi baba. Így utólag nagyon bánom, hogy beadattuk, nem a pénz miatt. Kisfiamra egy hétig rá se lehetett ismerni, egész nap sírt, estére szörnyű pocifájdalmai voltak 3 napig, ki kellett hívni a gyerekorvost is, mert ilyen keservesen még kólikás időszakunkban sem sírt. Persze nem tudott mit tenni, azt mondta elmúlik, hát elmúlt, de nagyon sajnáltam szegényt, hogy 1000 babából pont ő volt azaz egy akinek ilyen mellékhatást váltott ki. :(

Most lesz esedékes a második kör, megint gondolkodóba estünk, mivel egy nem ér semmit, sajnálom a kidobott 20ezret is, de annál jobban a kisfiam.

2012. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is beadatta a kislányának ezt az "olcsó" védőoltást, és a vége az lett, hogy az egész család a kórházban kötött ki, mert fordítva sült el a dolog. Az egész családot megfertőzte. A helyetekben kétszer is meggondolnám, hogy beadassam-e. Egyébként még rengeteg olyan fertőzés van ami hasmenést okoz, és kiszáradhat a pici. Szerintem pénzkidobás, de mindenki maga tudja.
2012. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első ikres vagyok. Az agyhártyagyulladás elleni nem olyan drága,ha jól emlékszem olyan 2000 körül volt. Én is most fogom 1 évesen beadatni nekik.
2012. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna beadatni. Sajnos később értesültem ezekről az ajánlott oltásokról. 4 hónaposan kaptam meg a borítékot amiben ajánlják én meg nem is tudtam hogy van olyan oltás ami nem kötelező és be lehet oltatni. Mire szereztem receptet a kislányom elkapott egy éppen aktuális bacit. Sajnos naponta kapott rá antibiotikumot inyekcióba. Ezután sokáig ment a hasa. A doktornőnk azt mondta, hogy annyira le van gyengülve a szervezete még az antibiotikumtól (egyébként tüdőgyuszit kapott majdnem és éppen hogy megúsztuk a kórházasdit) hogy nem kaphatja meg. Kifutottunk az időből, mert 5 hónaposan kellett volna legkésőbb az elsőt megkapnia. De egy ideig még itthon is apuci maszkban babázott a doktornőnk tanácsára, mert megfájdult a torka és köhögött. Szóval szívesen beoltottam volna. nyilván nem fogok paranoiánsan rettegni attól, hogy bármikor elkaphatja vagy hasonló. De ha nem így alakult volna és utólag elkapná bármikor akkor csak magamat hibáztathattam volna, mert lett volna választás. Így sajnos nem kapta meg, de nem csüggedek, mert a legfontosabb, hogy meggygyúlt és jól van.
2012. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi ausztriäban elünk es nälunk ez kötelezö nem kell erte fizetni!
2012. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!