Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 Hónapos gyermekre mik a...

17 Hónapos gyermekre mik a jellemző testi és értelmi tulajdonsága?

Figyelt kérdés

Értek ez alatt hogy robbanásszerű szókincsfejlődés?

Ügyesebben használja az evőeszközét?

Ragaszkodik egy bizonyos tárgyhoz, játékhoz?

Gyermeketeknek mik a főbb jellemvonásai ebben a korban


2012. jan. 25. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom február elején tölti a 17 hónapot, leírom, ő mit tud:

78 centi és 11 kiló, jól bevált napirend szerint eszik, alszik. Sokat járunk közösségbe (baba-mama klub), ahol sok mindent elles. Számomra hihetetlen, de szinte nincs olyan, amit ne értene meg, bármit mondok, kérek, odahozza, megcsinálja, mondjuk rengeteget is foglalkozunk vele. Néhány szót már egész szépen mond, de a legtöbb szónak inkább az első szótagját használja, mint bárányra bá, kutyára ku meg hasonlók. 1-2 hete eszik önállóan kanállal, bár még ügyetlen sokszor, de nagyon kitartó, nem is nagyon szereti, ha segítek neki. Pohárból is nagyon szépen iszik, szinte soha nem issza le magát. Az alvó maciját nagyon szereti, de nem ragaszkodik hozzá szerencsére, volt, hogy beledobta este a fürdővizébe, simán le tudtam maci nélkül tenni aludni.

Úgy vettem észre, hogy mostanában még anyásabb lett, engem tekint a legfőbb játszótársának, mindig engem hív játszani, nem apát, ha sétálunk az utcán, akkor is az én kezemet akarja fogni, ha ölibe akar jönni, akkor is én vegyem fel mindig. Nagyon jószívű most még, ha odajön hozzá egy másik gyerek, odaadja bármelyik játékot a kezéből, nem sír, ha elveszik tőle. Volt, hogy egy kisfiú nekiesett püfölni, de meg sem próbált védekezni. Ha bármit eszik, iszik, mindenkit végigkínálgat, még a macskát is :)

Nagyjából ennyi.

2012. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
cuki lehet nagyon:)
2012. jan. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!