Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 3 évig maradtok otthon a...

Akik 3 évig maradtok otthon a gyerkőccel, miért teszitek? Mert, hogy sajnos mostanában inkább a 2 év jellemző.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amiatt mert ez az érdeke a picurnak, vagy egyéb oka van?
2012. jan. 9. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy manapság már mindegy, hogy 2 vagy 3 év ... sajnos egyre ritkább, hogy valakit örömmel vesznek vissza a munkahelyére és nem rúgjak ki azonnal.
2012. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi éppen most döntöttünk úgy a férjemmel, hogy nem megyek vissza két év után, ahogy azt eredetileg terveztük. A babám 5 hónapos, és mivel másik városban dolgozom, így mire kiszámoltuk, kb. 20-25 ezer ft. maradna a fizetésemből, mert a többit elvinné a benzin. A maceráról nem is beszélve, mert nálunk csak magánbölcsi van, és így mindig inkább a mamáknál lenne. De egyikük nem is helyben lakik. Szóval nem olyan egyszerű.
2012. jan. 9. 21:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Azzal nem lenne gond, mivel a főnököm ezen a téren elég megértő volt a többi kismamával is. De 3 év után már biztos nem venne vissza. Pedig szerettem ott dolgozni.
2012. jan. 9. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évig maradtam itthon a kisfiammal. Nem bántam meg, gyönyörű 3 év volt. Munkahelyemen elfogadott dolog, anyagilag bírtuk. Nem is mentem vissza dolgozni, 3-4 héten belül érkezik a hugi, viszont vele már nem fogok tudni itthon maradni anyagi okok miatt. :( De nem vagyok elégedetlen, sőt szerencsésnek tartom magam!
2012. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok, könnyű szülést kívánok :-)))
2012. jan. 9. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Én maradtam a lányommal, mert közben megszülettek az ikerfiaim, 21 hónap van köztük. Fiúk 17 hósak lesznek, velük is maradok 3 évig, mert nekem sem éri meg anyagilag visszamenni előbb, nincs bölcsilehetőség. Engem várnak vissza, most nyáron is mondta a főnököm (pedig nem kérdeztem) hogy várnak vissza, úgyhogy ebből szerencsés vagyok.

De még az is lehet, hogy bevállalunk egy negyedik babát, mire a fiúk is betöltik a 3-at, vagy inkább beszoknak oviba (fiúkkal ugye első oszt korukig maradhatok dupla gyessel itthon). Ha a kicsi betöltené a 2-t, megint kérhetném a fiúk utáni dupla gyest(ha még időben járna ugye), akkor maradnék a legkisebbel is 3 éves koráig biztosan itthon.

2012. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok vissza menni dolgozni. 9-17 tartana a munkaidő, reggel eltudnám vinni a Bölcsibe, melóhelyen minimum 1 órát rá kellett húzni túlórába, na meg 1 óra haza az út, Bölcsi bezár hatkor, és mindenkit elvisznek 3-4 óra között, szegénykém egyedül lenne a gondozó nővel, na meg hosszú is lenne neki. Nincs aki elhozza, férjem is 6:30-7 között ér haza, Nagyik messze laknak. Szóval nem tudok vissza menni dolgozni, mert nem tudom hová rakni a gyereket!
2012. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát én elsővel visszamentem 2 év után gyerek bölcsibe engem csak 6 órába tudtak visszavenni kevesebb fizu, de mivel megvolt az egy hét bölcsi egy hát otthon a gyereket mindig rásóztam anyura, mert én nem mertem otthon maradni, akkor meg azon paráztam melóban hogy mi van velük, mikor meg bölcsiben volt akkor meg azon hogy ott mi van. aztán jött az ovi és ég és föld a bölcsihez képest. mármint a bölcsi tényleg csak megőrző volt nálunk oviban meg már jobb dolgokat csinálnak mint amiket otthon tudnék neki kitalálni. Most a pici még csak 3 hónapos a férjemet közben előléptették több pénzt kapunk így most mint akkor mikor dolgoztam a bölcsis mellett, és ha csak gyes lesz akkor is többet fogunk szóval a pici tuti nem lesz bölcsis. Ha visszagondolok rá mindig lelkiismeret furdalásom van hogy bölcsibe járattam a nagyot.
2012. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azert maradtam otthon 3 eveig,mert en szerettem volna nevelni.Szerettem volna minden fontos mozzanatnal ott lenni,ami a kis eleteben tortenik. Kozben jott a kisteso kis korkulonbseget szerettunk volna. Imadom nezni oket,jatszani veluk,nezni ahogy fejlodnek es okosodnak.Gyonyoro 4.5 ev az eletembol semmiert nem adnam oda. Amugy a munkahelyem mar reg nincs meg,nem is lenne hova visszamennem,de azota mar nem MO-on elek,es orulok neki,hogy lehetosegem van ra,hogy en neveljem oket.Sajnos tudom ez otthon egyre kevesebb szulonek adatik meg...:(Ez szomoru.Szep estet
2012. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolso válaszadóvan értek egyt..nekem 3 gyerekem van.a nagy 8 éves csak gyest kaptam nála de fel sem merült bennem hogy beadjam bölcsibe..az első 3 év az enyém..sajnos utána annyira repül...:S most van egy 3 éves lánykám és majd szeptemberben tud kezdeni és van egy 3 hós fiam ő is itthon lesz 3 évet :Da munkahelyem lég necces nem valoszinü hogy vissza tudok oda menni
2012. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!