Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gond a mozgásfejlődés...

Disi kérdése:

Nem gond a mozgásfejlődés szempontjából, hogy csúszós felületen tud próbálkozni? Parketta van nálunk, habszivacsot és takarókat szoktam lerakni hogy nehogy felfázzon, de ezeken azért csúszkál egy kicsit.

Figyelt kérdés
Voltunk ismerősnél, akinél padlószőnyeg van és sokkal könnyebben tudott mozogni. Amúgy nincs lemaradva, pár nap múlva 7 hós, már négykézlábra áll és próbál mászni, amit ugye a padlószőnyegen játszva meg tudott tenni, itthon nehezebb. Pörög össze-vissza, megy a játékai után, csak nekem van lelkiismeretfurdalásom, hogy úgymond "megnehezítem" a dolgát.

2012. jan. 25. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is parketta van, és én is feltettem hasonló kérdést. :)

Végül kb. 1 hónap múlva, 8 hónaposan tudott rendesen mászni parkettán is. Nyugi, ha elég erős lesz hozzá, menni fog ott is.

2012. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem erős, mert rengeteget mozog amúgy. Tegnap már mászott is, sőt elkezdte kinyomni a kis fenekét négykézláb állásból, már azt hittem fejre borul, de nem, szépen visszaengedte magát. Tavasszal akarjuk megcsinálni a gyerekszobát (belső hőszigetelést akarunk csináltatni, mert sarki a lakás) és akkor rakatnék bele padlószőnyeget is, gyerekszobában az jobb nem?
2012. jan. 25. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok padlószőnyeg párti. Bár megvannak az előnyei, nem hideg, és valóban egyszerűbb lenne neki. De egyébként, ha érett rá bárhol képes mászni.
2012. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hidd el, én fiam is nagyon erős baba, de ahhoz még erősebb hátizom kell, hogyha csúszik kifelé a lába, megtartsa a testét. Meg hát a technikát is meg kell tanulnia, ez időbe telik. De biztos hamarosan menni fog neki is.

Én sem vagyok padlószőnyeg párti, annak is megvannak az előnyei ugyan. Ezt ti döntsétek el, melyiket szeretitek jobban.

(Parkettára aranyos gyerekszőnyeget is lehet venni, amit később komolyabbra cserélhettek.)

2012. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor inkább maradjon a parketta és vegyünk neki egy szőnyeget középre?Én sem vagyok padlószőnyeg-párti, csak úgy van az ember, hogy amit másnál lát, az mindig jobbnak tűnik... :)))
2012. jan. 25. 12:19
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves első, látod erre nem is gondoltam. Köszönöm a tanácsokat.
2012. jan. 25. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!