Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátról hasra vagy hasról...

Hátról hasra vagy hasról hátra könnyebb forogni a babának? És az baj ha csak egyik oldalra csinálja eleinte?

Figyelt kérdés
5 hónapos volt a fiam tegnap,2napja megtanult forogni végre. De csak egyik irányba csinálja, illetve hasról hátra nem ,csak fordítva én azt hittem fordítva könnyebb, és csak jobbra, ez jelent valamit?
2012. jan. 22. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 6 és fél hónapos az elején csak hasról hátra fordult mint a te kisfiad,hisz úgy nagyobb a lendület és könnyebb a babának.Kb egy hónapja kezdett hátról hasra is.Persze mindegy gyerek más de ne aggódj ha csak egyiket csinálja először!:)

2012. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

pont jól csinálja a babád.


gyereke legtöbbsége (persze kivétel mindig van) hátról hasra fordul. ezt azzal éri el hogy huzkodja a lábait fel, és ezzel a hasizma is erösödik, majd kap egy olyan lendületet amitöl felhúzott állapotban kidobja a lábát és ezzel a csipöje is elfordul, akkol már csak a vállaknak kell utánna mennie. persze csak egy irányba fordul. próbáld meg tegyél a kedvenc irányba egy keljfel jancsit (az egy óriási talámány ennyi idöseknek) vagy más érdekes dolgot. majd elfordul érte. ha ezt többször megteszi mert érdekes, akkor tedd a másik irányba hogy ösztökélje.


hasról hátra kb 1 hónap elteltével tud majd fordulni. itt a legnagyobb ellenfél a saját keze, amihez az agynak elég érettnek kell lenni arrébb rakni.


a gyermekek minden mozgását egy év alatt az agy irányít (persze késöbb is), a mozgás fejlödése függ az agy fejletségétöl. de ez nem jelenti azt ha valamit késöbb csinál a gyereked akkor butább lenne, csak az agy akkor abban az idöben nem a mozgásfejlödésre koncentrál hanem pl gagyogni tanítja a gyereket.

2012. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen!! Első: na de nekem fordítva csinálja szóval előbb hátról hasra pedig elég sokat volt /van hason tartva :)

Eddig úgy tűnt az a könnyebb de lehet hogy nem.

A második amit leírt úgy van nálunk is hogy emelgeti párosan a lábát kidobja oldalra majd megy a válla feje is:)

2012. jan. 22. 08:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Bocsi félreolvastam persze így is jó majd megtanul fordítva is!:)
2012. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is könnyebb hasról hátra, na de a te babádnak pont a másik megy jobban :) Nem baj, hogy csak az egyik irányba csinálja, majd fogja a másikba is :)
2012. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsónak


nem nem könnyebb hasról hátra.

a legtöbb gyerek aki így fordul vagy hasfájos vagy nagyon szeret hason így nincs esélye háton tornáztatni a lábait.

ez sem baj egyébként. hasfájosoknak egy olyan izom össze húzást csinálnak hasonfekvés közben ami a fordulásra ösztönzi öket.

de normál esetben hátról hasra fordul elöször.

2012. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!