Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdted a hozzátáplálást...

Mivel kezdted a hozzátáplálást és a baba hány hónapos korában?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
5 és fél hónapos volt, amikor kinézte az almát a kezemből. akkor odatartottam neki, és azt nyalogatta. utána már kínálgattam először almával, azután barack, és a korának megfelelőkkel folytattam.
2012. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Pont aktuális a kérdés, a kisfiam holnap féléves és 2 napja megkóstolta a gyümölcscentrifugával kipréselt alma levét, meg tegnap a reszelt almát. Ma barackot is kapott egy keveset (üvegeset.) A héten ez a két gyümölcs lesz, aztán jöhet a burgonya, sütőtök, répa. És ami érdekes: a védőnő azt mondta minden másnap adjak neki gabonafélét (pl. reszelt kekszet), azaz GLUTÉNT!
2012. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

4,5 hónaposan, almalével (reszelt alma levével) kezdtem.

Illetve ekkortájt kapott először Sinlac pépet is (vagy valaki tejpéppel kezdi a hozzátáplálást és nem gyümölccsel/zöldséggel).

Almalé után, almapüré jött, majd őszibarack, majd sütőtök, majd sárgarépa és krumpli...


Lányom félig tápszeres volt és 4 hónaposan elkezdett nagyon fogyni. Ha csak anyatejes lett volna, és normálisan fejlődött volna, akkor olyan 5,5-6 hónaposan kezdtem volna el szerintem a hozzátáplálást.

Kekszet gyümölccsel 5,5 hónaposan kapott először, minden nap egy kis darabot.

2012. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
6 hónapos korában,burgonyával.Utána sütőtök,répa,cékla.A gyümölcsök csak ezután jöttek:alma,barack,körte.A glutént is elkezdtem a burgonyával együtt,most ez az "irányelv". :)Mini mennyiségű darált kekszet kapott,anyatejben,később gabonapépet.
2012. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan kezdtük, almával, majd répával, krumplival, brokkolival és céklával folytattuk. Gyümölcsök tekintetében alma, körte, szilva, sárgabarack volt a sorrend. Déli gyümölcsöt 10 hónapos koráig nem kapott.
2012. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtük, almával.
2012. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm 3 hónaposan kezdte. Az nem korai? Vagy attól is függ, hogy anyatejes vagy tápszeres?
2012. jan. 29. 21:56
 8/12 anonim ***** válasza:

A 3 hónap elég korainak tűnik, bár sógornőm is akkor kezdte, ő így találta jónak.

Én voltam, aki írta, hogy 4,5 hónaposan kezdte, és ugye nálunk az volt a baj, hogy iszonyatosan elkezdett fogyni a lányom, még kórházban is voltunk vele, és mikor kiderült, hogy a tápszertől/anyatejtől nem hízik, akkor rögtön javasolták a tejpépeket, Sinlacot, gyümölcsöket, zöldségeket. S bevált. 1-2 hét elteltével sokkal jobb lett a helyzet.

Pedig alapvetően én sem akartam még elkezdeni (legalábbis míg nem volt gyerekem így gondoltam).


Amúgy a védőnők sem adnak amúgy egységes tanácsokat.

Barátnőmnek 4 hótól ajánlotta az egyik védőnő - anyatejes a babája, míg a másik barátnőmnek meg csak és kizárólag 6 hótól ajánlották, akár tápszeres, akár anyatejes a baba.


Anyatejes babáknál általában azért később kezdik meg, mint tápszereseknél.


S ha itt is olvasgatsz, ezerféle válaszra bukkanhatsz.

Úgyhogy jó, hogy vannak anyai megérzések, talán azok segítenek a sok infó feldolgozásában. :)

2012. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

3 hónaposan kezdtem meggyel, majd őszibarackkal.

A Fiam születése előtt én is azt hittem, 6 hónapig csak szoptatni fogok, de közben koncepciót váltottam. A lényeg, hogy most 10 hónapos a Babám, eszi a Neki való főzelékeket, gyümölcsöket, öröm számára az étkezés, és napi 6x boldogan cicizik mindemellett :-)

Örülök, hogy így alakult és ma sem csinálnám másként.

2012. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt 9.Válaszoló.

Aztán megmondanátok, hogy mi a fenéért pontoztatok le???

ÚrIsten, de sivár lelkületűek vagytok!!! Azért, mert ÉN, az ÉN GYEREKEMET 3 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni?

Inkább nem írok véleményt rólatok ...

2012. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!