Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Céklát hányszor ehet a héten...

Céklát hányszor ehet a héten a babám? Van erre vonatkozóan ajánlás?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudok róla, viszont vigyázz vele, mert megfoghatja a székletet.
2009. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cékla maximum a széklet színét fogja meg. Ez pont egy olyan növény ami inkább megmozgatja a beleket.

Nagyon egészséges, én van hogy 2x, 3x is adok egy héten.

2009. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az első választ nem én pontoztam le. Először én is azt gondoltam, hogy a cékla fogja a székletet, mert magas a vastartalma és az volt a fejemben, hogy aminek magas a vastartalma, az hasfogó.

Azután utánaolvastam, amikor azt kerestem, hogy milyen gyakran szabad céklát adni a babának, de a kérdésemre nem találtam meg a választ, azt viszont igen, hogy nagyon magas a rosttartalma, épp emiatt tulajdonképpen minden székletproblémára jó, a hasmenésre és a szorulásra egyaránt, mert egyensúlyba hozza az emésztőrendszert.


Amiatt bizonytalanodtam el a gyakoriságot illetően, hogy a sárgarépáról olvastam valami olyasmit, hogy a gyökérnövények felszívhatnak a talajból különböző méreganyagokat, ezért nem szabad gyakran adni, vagy csak nyersen adni, már nem emlékszem. Érdekelt volna, hogy van-e ilyen megkötés a céklára is, de ha ti sem tudtok róla, akkor biztosan nincs.

2009. máj. 30. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
mi is sok céklát eszünk hiszen az van télóta.csak azt nem tudom hogy meddig kellene fözni mert puhulni nem nagyon tud. végül is nyersen is lehet inni így nem izgatom magam ha nem tulpuhára föztem.
2009. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Probald meg sutni. En meghamozom, felkockazom es sutozacskoban pici vizzel megsutom. Max langon kb 15-20 perc es vajpuha lesz, az ize is sokkal finomabb, mint fove, azt mondjak, hogy tobb vitamin is marad benne. Egyszerre tobbfele zoldseggel, hussal osszerakhatod, igy keves zacskot igenyel, en lefagyasztom puresitve par etkezesre valot.

Vagy alufoliaba tekerve is sutheted szinten kockazva, igy is hamar megpuhul, de ezt meg nem probaltam ki.

2009. máj. 30. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!