Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy minden WHO-s...

Létezik, hogy minden WHO-s ajánlás ellenére a 4 hós DM-es Jó éjt gríz TEHÉNTEJES?

Figyelt kérdés
Az összetétele szerint 50% vollmilch (teljes tej), víz , gríz, cukor és vanília. Hogy lehetsées az, hogy egy ilyen nagy cég 4 hósokak tehéntejes grízt árul??? Egyébént szerintem a HIPP gríze is ugyanez, mert abban is tejet ír és vizet. Hogy lehet ez????????
2009. nov. 10. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát kapaszkodj meg, az összes tápszer tehéntejből van, csak módosítják a fehérjeszerkezetét. Valószínűleg ezeknél a grízeknél is így van.
2009. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

a tápszernél tudom mi a helyzet, hogy módosított, de ott ezt jelzik is.


de akkor miért nem azt írja, hogy módosított tejfehérje, ahogy a többinél is??? nem győztél meg , én még mindig félek... Ha marhahúst a DM-es kajáknál a 4 hósokna ajánlanak, akkor ezektől az is kitellik, hogy teljes tejből van a grízük.

2009. nov. 10. 08:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
módosított tej van benne, ahogy az 1. válaszoló írta.
2009. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

de akkor hogyhogy ezt nem írják rá???



írtam a DM-nek. várom a válaszukat :-)

2009. nov. 10. 08:24
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Ó, Jézus. Minden országban más és más irányelvek vannak a hozzátáplálás kérdésében, lehet h Németországban, vagy Ausztriában a marhahúst korábban adják mint nálunk. Mit kell ebből ügyet csinálni? Elolvasod mi áll rajta, ha nem tetszik, nem egyezik a te elgondolásoddal, nem veszed meg. Ezért írogatsz? Egyébként nyugodj meg, módosított tej van benne, de még ha nem is az lenne, azért ez más, mintha megitatnál a gyerekeddel egy deci tiszta tejet. Ha meg ennyire aggódsz (ami szíved joga, én meg másban vagyok aggódos), akkor vegyél HA-s tejpépet.
2009. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Oké, azon kivoltam, hogy a DM 4 hósnak javasol marhahúst, nem is vettem meg, de szerintem nem is lehetne ilyen korai ajánlással, 4 hótól marhahúst, meg tehéntejet.


Az oké, hogy országonként változhatna ezek a dolgok, de a WHO-s ajánlás minden országban egy alap kellene hogy legyen.

2009. nov. 10. 08:39
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

a védőnőm meg minden vélemény ajánlás ellenére 3 hónapos kora óta nyomatja, hogy kezdjem a hozzátáplálást, pedig anyatejes volt csak és kizárólag. Most hat hónapos és kb. az egyévesek étrendjét sorolja fel...


eddig kicsit OFF volt

a többi babakajában is valószínűleg találsz olyat, amit még nem kéne... pl. HIPP babatea 4 hónaptól: cukor

2009. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

08:36-os vagyok.


A WHO-s ajánlás, az "csak" egy ajánlás, nem kőbe vésett törvény, amit mindenkinek be kell tartania. Ezért hívják ajánlásnak. Sarkítok: ha azt mondják, hogy szoptass 5 éves koráig (szoptatok és abszolút anyatej párti vagyok egyébként), akkor Te 5 éves koráig szoptatnál, ha lenne addig tejed? Mert én nem. Nekem már a 2 éves kor is furcsa, de lehet mire odaérek nem lesz az (most 1 éves a lányom, reggel még szopizik és amíg kell neki, kapni fogja, de nem szúrom magam hasba, ha holnap azt mondja, h elég). Szóval arra akarok kilyukadni, hogy hiába a WHO-s ajánlás, h szoptass 2 éves koráig, mindenki addig fog szoptatni, amíg van teje és amíg jónak látják a babával. És ha az anyuka azt mondja (mert van ilyen is), hogy a baba 3 hónapos korában ő köszöni szépen befejezte, akkor befejezte, senki nem fogja megbüntetni érte, mert nem törvény, hogy 2 évig koráig, a vért pisilsz is, de szoptasd a gyereked. Amúgy meg, pl Brüsszelben a barátnőm a baba fél éves koráig tud otthon maradni vele úgy, hogy a szabijait is mind-mind kivette. Szóval ajánlás ide vagy oda, a meglehetősen fejlett országban nem nagyon érdeklődnek a WHO-s ajánlás iránt. Mert ugye a mh-re nem viheti a babát, h megszoptassa... Tudom, h eltértem az eredeti kérdéstől, csak érzékeltetni akartam a dolgokat.

2009. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
1 hónapig volt tejem és 3.5 hósan el kellett kezdeni hozzátáplálni. tehát én is úgy csinálom ahogy a helyzet hozza, de egy DM-szerű cégtől nagyon furcsa volna ha ilyen terméket dobna piacra, mint a normál tejes tejbegríz. márpedig a címke szerint az van benne.
2009. nov. 10. 11:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Vegyél tejmenets pépet és tegyél bele gyümölcsöt. Van DM-es is, vagy van Hipp rizspehely.
2009. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!