Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn indult el a...

Akinek későn indult el a babája, annak mégis mikor?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16.5 hós, még nem megy. Bárhová eljut mászással, illetve fal és bútorok mentén lépeget, fél kézzel sétál is teljesen biztosan. Nagyon félős. Köztünk is meg tesz 1-2 lépést, de csak akkor, ha majdnem meg tudja fogni a kezünket. Mindent később csinált mozgásban. 9 hónaposan kezdett mászni, 10 hónaposan állt fel és 1 évesen kezdett el forogni! Viszont agyilag rettentően okos. 2-3 szavas mondatokban beszél, mindent megnevez, tudja mit szabad és mit nem.
2012. jan. 30. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd elindul egyedül ha elég bátornak érzi magát ehhez,nem baj,főleg,hogy írtad kicsit késöbb csinált mindent.Még nem érzi magát elég stabilnak,hogy egyedül is menne ez neki.Türelem :)
2012. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

az agy nem a mozgásfejlödésre hanem a beszédfejlödésre koncentrál.

akkor fog elindulni járni mikor a beszédben megáll.


ha tudtok járjatok gyerekközösségbe, pl babatornára, énekess körbe mert itt nézik egymást a gyerekek, és utánozzák egymást. ha látja hogy fut az egyik ö is futni akar.

2012. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem aggódom emiatt, csak már zavar, hogy mindenki hüledezik, hogy miért nem megy még. 4 hasonló korú gyerek van a családban, sokat vannak együtt. Érdekes, hogy nem ő utánozza őket (a kisebbek és a nagyobbak is tudnak járni) hanem ők másznak utána! :D
2012. jan. 30. 07:25
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ez hülyeség, hogy az agy nem a mozgásfejlődésre, hanem a beszédfejlődére koncentrál. Pont fordítva van a mozgás fejlődés során fejlődnek és érnek azok az agyi pályák amelyek a beszédhez szükségesek. Ezért fontos nagyon a kúszás-mászás a megfelelő beszéd kialakuláshoz. Ha nálatok a beszéddel nincs gond, akkor ne izgulj mert a mászással megalapozta az agyi funkciók működését. Valószínű, hogy kicsit lassabb a nagy mozgásban, de ha mászik, meg jár, ha fogod a kezét, akkor csak türelem és el fog indulni önállóan is. Kitartás, ne idegeskedj emiatt!
2012. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk, én már sírtam is emiatt, nem is egyszer.Lányom egy hete múlt 16 hónapos, és enyhén hypoton, járunk tornára is.Kúszni 8, mászni 11 hónaposan kezdett.12 hónaposan állt fel először kapaszkodva, és 13 hónapos kora óta lépeget bútorok mentén, ha fogjuk a kezét, a járássegítővel egyedül is robog, de sajnos nem érdekli sokáig.Most ott tartunk, hogy néha elengedjük, amikor áll, hogy keresgélje az egyensúlyát, persze körbevesszük.Tegnap kezdett el úgy sétálni, hogy csak az egyik kezét fogjuk, és a bútoroknál is már csak egyik kezének 2 ujjával kapaszkodik, leguggol, már nem kell attól félni, hogy elesik.Anyósom, és még az idegenek is pofákat vágnak ahhoz, hogy még nem jár.Képtelenek megérteni, hogy vannak bátortalanabb gyerekek egyrészt, másrészt neki lazábbak az izmai, szóval már csak emiatt is el kell felejteni a nagy könyvet.Engem is bánt nagyon, mert látom rajta, hogy egy örökmozgó, egy pillanatra se áll le, egész nap mászik, térdel, áll, guggol, pakol.Ő is nagyon okos, értelmes kislány.Egyébként az nem hülyeség, hogy egy baba egyszerre vagy a mozgásban, vagy a beszédben fejlődik, a kettő nem megy együtt.Ezt a védőnőnk, és a gyógytornászunk is elmondta.És állítólag a nagyon okos babák "kompenzálásként" kicsit lemaradnak a mozgással, mert nem arra koncentrálnak.Ezek a gyerekek már 5 évesen iskolaérettek lennének, de a nagy mozgások miatt nem.Ezt egy szakember mondta nekem.Hidd el, én is kivagyok ettől, mert minden vele egyidős gyerek önállóan áll, onnan leguggol, megy, szalad, még a kisebbek is.De ez nem marad így! Ők is meg fogják tanulni, én még egy felnőttet se láttam, aki mászva ment volna be a munkahelyére.Nyugi, légy türelmes, mást nem tehetsz, mivel a kicsi tudja, mikor és mire képes, ezt nem lehet siettetni.
2012. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Egy jó tanács neked is ( és magamnak is ): arra koncentrál, amiben ügyes a kicsi ( beszéd ), és ne arra, amiben kevésbé.Tudom, hogy rossz érzés, ugyanezt érzem, de ne foglalkozz ezzel!
2012. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Engem nem bánt a dolog, nem azért tettem fel a kérdést! Csupán kíváncsi voltam, hogy másnak is van e ilyen lustácska babája. Én a forgás miatt sem aggódtam, nem vagyok az a para mami. Annak is eljött az ideje, ennek is el fog.
2012. jan. 30. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan lassan csinálta a nagymozgásokat a lányom és beszélni is nagyon hamar kezdett. Másfél éves lett volna pár nappal amikor elindult egyedül az utcán. Azóta nincs megállás.

Ennek a nagy előnye az, hogy nagyon hamar belejön a stabil járásba és egy csomó esést elkerül. Most 21 hónapos és még egy nagy esése volt csak.

2012. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11:10-es vagyok. Ennek örülök, hogy te nem aggódsz, ez irigylésre méltó, nekem se kellene.Ez nem feltétlenül lustaság kérdése, legalábbis nálunk nem az.Hypoton..Azért megnyugtató, hogy nem vagyok ezzel egyedül, épp nem olyan rég tettem fel egy hasonló kérdést.
2012. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!