Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon félős volt a...

Akinek nagyon félős volt a babája, illetve mindent egy kicsit később csinált, annak mikor indult el?

Figyelt kérdés
10hósan állt fel először a fiam, egyből elkezdett tárgyak mellett lépegetni is, de sokáig félt leülni, le kellett ültetni mert bömbölt. Most 14 hós, ha nem veszi észre magát, akkor megáll egy helyben kapaszkodás nélkül, de amint rájön megijed, és megfog valamit. Nagyon szépen jár vezetve akár órákon keresztül is, de fél egymaga menni. Mikor fog? Nálatok hogy volt? Egyébként mindent egy picit később csinált, nagyon "megfontolt", de rettentő okos.
2011. nov. 19. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van, bocsi csak engem is érdekelne.
2011. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha vezetgeted,akkor nagyon soká fog egyedül járni.

Az nem baj,ha meg fog valamit,de az ne te legyél. Amikor elkezdenek járni,sokszor elég,ha valami van a kezükben,akár csak egy játék vagy egy papírdarab. Nem baj,ha elesik,mert azt is meg kell tanulnia.

2011. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

bocsi kérdező, hogy nem a kérdésedre válaszolok, csak a 2.ra szeretnék reagálni.Szerintem nem igaz, hogy nagyon későn indul el, ha vezetgeti.Az én fiam 9,5 hónapos volt mikor felállt, nagyiék elkezdték vezetgetni, na onnantól "követelte" és mégis megindult már magától, 13 hónapos.


Szóval e miatt szerintem ne aggódj kedves kérdező.

Esetleg olyat szoktatok játszani,hogy guggolsz a háta mögött, apa előtte, és hívja, hogy "gyere apához", akkor odamegy, persze pár lépést tesz meg, ilyenkor nagy az öröm.Hátha így látja, hogy nem olyan félelmetes...de lehet hogy ezzel már próbálkoztatok.

Amúgy,így végig gondolva lehet még jobb is, hogy vezetgetik, mert ha ennyire félős, akkor egy nagy esés lehet csak elriasztaná...

2011. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy lányom 9 hónaposan már lépkedett, ő 16 hónaposan indult el egyedül, pedig nem vezetgettük.


A kicsi lányom követelte, hogy vezessük, annyira akart menni, csak még az egyensúly nem volt tökéletes. 12 hónaposan ment, 13 hónaposan már szaladt.


Szerintem gyerekfüggő minden. Ha látod, hogy jól fejlődik, akkor nincs vele gond, vannak, akik 17-18 hónaposan indulnak el egyedül, és még az is normális.

2011. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattatok, nem én vagyok ezzel egyedül így. Szoktunk vele így próbálkozni, van amikor abba sem akarja hagyni tettszik neki, de van hogy dől hátra és nem akar. Ha szeretném, sem tudnám kikerülni a vezetgetést, ugyanis háttal áll és adja mindkét kezét és már lép is. Édesanyámat pedig csak sétálóbotnak használja egy ideje, amint a nagyi megjelenik közli vele, hogy tátá és már egyből adja is a kezét.
2011. nov. 19. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

tenyleg nem csak ti vaytok igy, en is irtam ki 2 napja egy ilyen kerdest:)


lanyos is 14 hos es mar csak 1 ujjam kell neki hogy szaladjon vele, sokszor elkekul az ujjam ugy szoritja :))


koztunk setal sokakat, legalabb 2 3 metert, sot volt olyan nap hogy rajott a setalhatnek es kint is ment elottem metereket, aztan masnap megint visszaesett


engem kulonosebben nem zavar ha kesobb indul meg, csak itt ugy a divat hogy szembe menjen az evvel es olyan lesajnalva mondjak hogy majd megindul ha akarja

2011. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!