Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell/lehet a cumisüveget...

Mikor kell/lehet a cumisüveget pohárra cserélni?

Figyelt kérdés
Vagyis mikor kéne megtanulnia a babának pohárból inni?
2012. jan. 30. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem törvényszerű, de általában 2 éves kor körül már tudnak pohárból inni. Én először Avent csőrös pohárra cseréltem le a cumisüveget, aztán jött a sima pohár, de az még sokáig csak felügyelettel, mert nagyon szeretett benne kezet mosni a gyermekem :)

De pl a 3,5 fél évesem annyira ragaszkodik a cumisüveghez (tejiváshoz reggel-este), hogy az maradt, már csak a rituáléja miatt is, amúgy ő már 1 éve tökéletesen iszik bármiből.

Szóval nem kell erőltetni, nehogy aztán elmenjen a kedve a folyadék ivástól.

2012. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nincs korhoz kötve. Már a kórházban is pohárból itatták teával a babámat amikor megszületett. Én is vettem egyébként csőrös poharat, már 4 hónapos kortól van.
2012. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lányom most 15 hónapos korában kezdett rájönni, hogyan is kell használni a poharat. Két kézzel megfogja, felemeli és szépen iszik, nem megy félre. Viszont mindig mellette vagyok, mert még néha gyorsan akarja csinálni és magára borítja, plusz lecsapja az asztalra a poharat és borul minden.

Segítséggel, úgy hogy én tartottam a poharat kb. 10 hónapos korától iszik, de ekkor ő még nem akarta megfogni és sokszor inkább melléfolyt az innivaló. Úgyhogy leginkább csöpögésmentes csőrös pohárból ivott eddig.

Teljesen ügyes, önálló nem tudom mikor lesz, de nem rohanunk sehová, úgyhogy mindegy is. :)

Újszülöttként én sem pohárból, sem kiskanállal nem tudtam őt megitatni. Ez biztos sikerül valakinek, de nekem nem ment.

2012. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az más hogy mikortól itatjuk, és az is más, mikortól tud is belőle inni.

Itatni pohárból bármikor lehet, megpróbálhatod már újszülöttként is, de önállóan inni belőle csak később tanulnak meg.

Ha úgy látod a cumisüveget szépen fogja, iszik belőle önállóan, szépen felemeli és leteszi, akkor adj neki poharat, hogy ismerkedjen vele.

Lányom 6 hónaposan ivott csőrös pohárból, cumisüvegből nem is ivott soha. Önállóan mondjuk még nem iszik pohárból - 14 hónapos. Tud inni belőle, de csak ha én itatom.

Esetleg először te is csőrös pohárral ismertesd meg inkább.

2012. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kisfiam 6 hónapos, cumisüvegből szépen iszik, fogja két kézzel, csak mikor úgy gondolja elég volt, akkor eldobja...
2012. jan. 30. 16:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez is teljesen egyéni, hogy ki mikor tanulja meg...

6 hónaposan még bőven ihat cumisüvegből. :)

Esetleg csőrös poharat próbálhatnátok ki, de ilyenkor még szükségük van a szopó reflex/igény kielégítésére is, az meg pohárral nem megy. :)

Nekem 1 éves a lányom és most tanult meg pohárból egyedül inni. De ő is néha gyorsan akarja csinálni és akkor magára önti, úgyhogy mellette vagyok ugrásra készen mindig. :)

2012. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anya ovónő, és azt mondja, hogy úgy tanítják az iskolában, hogy 8 hós kortól kezdhetjük tanítani pohárból inni a babát.

Én már egy hónapja tanítgatom, úgy, hogy fogom a kezemben, és a szájához emelem. Most 8 hós, és nagyon élvezi. Kicsit mellényel és köhécsel, de kéri még, hogy igyon belőle.

2012. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Cumisüveg-pohár vagy cumisüveg-csőröspohár-pohár? Szerintetek melyik jobb megoldás?
2012. jan. 30. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Cumisüveg-csőrös-pohár

A csőrösnél megtanulja hogyan kell önállóan is emelgetni, pakolászni stb., és talán könnyebben átáll majd később pohárra.


A csőrös jó lehet akkor is ha elutaztok, kirándultok stb., mert olyankor nehéz pohárral járkálni és előkapni, megtölteni állandóan, ha megszomjazik a gyerek.

2012. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 31. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!