Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza van anyukámnak? Vagy...

Igaza van anyukámnak? Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Megőrjít anyukám az állandó furcsa tanácsaival, amivel csak feszültséget kelt bennem.( nem kértem tanácsot, mert sztem jól működnek a dolgok.)

14 hónapos a fiam, s mindig azt kérdezgeti, hogy mutatja már, ha pisilni, kakilnia kell? Meg nyáron majd pelus nélkül kell a melegben szaladgálnia, mert akkor hamar szobatiszta lesz. Mondom másfél évesen szobatiszta? Minek?

Persze biztos vannak csodagyerekek, de azért pl az ismerőseim gyerekei még egyik sem szobatiszta 2,5 évesen sem. Miért kell feszültséget kelteni?(a gyerekben is, mindig mondogatja neki.) Lerendeztem már párszor, de akkor én vagyok a bunkó, tapasztalatlan, aki azt hiszi, hogy mindent tud.

Anyukám mindig azt mondja: mi a tesómmal soha nem sírtunk, 1,5 évesen régen szobatiszték voltunk, stb. De anno soha nem írt fel egy időpontot sem, mikor álltunk fel , stb. Csak nekem mondja, mikor a fiam 1 évesen még nem járt egyedül: Ti ilyenkor már régen szaladtatok, miért nem indul el? (amúgy 12,5 hósan elindult, de ez késői volt..) Meg millió ilyen dolog..

De a lényeg, szerintetek van gyerek, aki másféál évesen szobatiszta?


2012. jan. 31. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is. Sokszor úgy érzem, mi a tesómmal csodagyerekek voltunk:) Én nem bunkón de azért határozottan rászólok, hogy ez az én fiam és én így csinálom...kis sértődés, de kezdi felfogni lassan...:)
2012. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Van, itt is olvastam már a gyik-en. Ezzel szemben az én 17 hós lányom még nem szobatiszta. Ha kakilt, odajön, és mondja, hogy ka-ka. Erre sem tanítottuk, mindig amikor büdit éreztünk, megkérdeztük, hogy "kaka van a pelusban, kaka?". Én speciel nem izgatom magam a szobatisztaság kérdésén. Ki fog alakulni, nem hajt minket a tatár. De mindenki saját maga dönti el. Azt viszont nem tartom szerencsésnek, ha nálatok ez napi szinten felmerülő téma az anyukád részéről.
2012. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem jellemző, de van. Részben igazat adok anyudnak. Nyáron nyugodtan szaladgálhat már másfél évesen pelenka nélkül, bilit is lehet alá tenni, hagy szokja. Nem jobb semmivel, ha 2-3 évesen légből kapottan várják el a szülők a gyerektől, hogy rendeltetésszerűen használják a bigyót egyik napról a másikra. Azért, mert az ismerőseid gyerekei 2.5 évesen nem szobatiszták, nem feltétlen kell ezt követni. A gyerekben nem kelt ezzel feszültséget, mert ő még tudatosan nem érti meg, hogy miről beszél a mama. Te meg ne idegeskedj ezen, mert felesleges. A növekedés rendje a szobatisztaságra nevelés. Mivel nyáron a legkönnyebb leszoktatni, ezért mondta anyud is. Akkor ha meztelenkedik a gyerek sem fázik meg, mint télen. Vagy te esetleg 3-4 évesen szeretnéd leszoktatni? Kétlem. Az meg, hogy próbálkoztok nem azt jelenti, hogy majd egyből bilire fog járni a gyerek.
2012. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen az öcsém az volt. Jól emlékszem, mert 18 éves voltam. De ez nem azt jelenti hogy minden gyereknek szobatisztának kell lennie másfél évesen!! Az öcsém pl nem akarta hogy rá legyen adva a pelenka, és hamar megtanulta hogy akkor szólni kell. De nem volt erőltetve neki. Majd látod hogy a fiad mikor lesz rá érett, nem kell sietni sehova... Az én fiam most egy éves, nyáron veszek bilit hogy ismerkedjen vele, aztán majd meglátjuk mi lesz.
2012. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Valahogy meg kell tanulnod egyik füleden be másikon meg kiengedni az ilyeneket. Én is csodagyerek voltam :) 10 hónaposan beszéltem, mondjuk nekem mákom van, mert csak az anekdotákat hallgatom anyu nem szól bele az életembe.

Csináld úgy ahogy neked jó. Az első válaszadó jól tanácsolta finoman építsd le a kritikákat. Persze ettől még szaladgálhat nyáron a gyerek pelus nélkül és akár lehet, hogy szobatiszta lesz, de ha nem az sem tragédia.

Régen egyébként jobban sürgették az anyukák az egészet, mert a kakis pelust kimosni nagy macera lehetett.

2012. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Na igen..:)

Én elhiszem, hogy pár dologra nem emlékszik, s mond valamit. De miért mindig abba az irányba sarkít, hogy én azt érezzem, hogy mit nem csinálok jól? A saját anyukám miért nem úgy csinálja ösztönösen, hogy minket biztasson? (amúgy nekem az sem kellene, csak ne szóljon bele a dolgokba) Pl átázott a fiam napközben(rengeteget iszik, és nem lett időben tisztába rakva), erre persze nem kif. szigorúan, de ezt mondogatja neki: "csak a buta gyerekek csinálnak ilyet", stb. Erre nagyon kiakadtam. Nem akarom engedni, hogy a gyerekem is úgy nőjön fel, mint én, hogy szégyell dolgokat, amiket nem kellene, s semmit nem mer megbeszélni a szüleivel. De mégiscsak a nagymamája, aki amúgy nagyon segítőkész.


Amúgy anyósom is ilyen kicsit, de ő mindent felírt annak idején a gyerekinél, s odaadta nekem a füzetet.

Vicces, mert sokszor mond ő is dolgokat, hogy az ő gyereki mit hogy csináltak(mindent nagyon jól persze:), s akkor előveszem a füzetet, s látom, hogy közel sem úgy volt..:)

2012. jan. 31. 10:42
 7/16 A kérdező kommentje:

10.39-nek:

Rosszul fejeztem talán ki magam. Egyetértek abban, szerintem is nyáron szaladgáljon meztelenül, s adunk bilit is, hogy szokja. Ebben igaza van anyukámnak.

Abban nincs, hogy mindezt százszor elmondja nekem, mert a gyereknek hamarosan szobatisztának KELL lennie. Én is amellett vagyok, hogy fokozatosan szoktatni kell, de nem erőltetni, s mondogatni a gyereknek,hogy rosszat csinál.

Amúgy nagyon önálló baba, egyedül eszik például, de 14 hósan még nem szól és mutatja a pelust, hogy kakilt...

2012. jan. 31. 10:46
 8/16 Gustine válasza:
53%

Szia. Mivel Ő az Anyukád, türelmesnek kell lenned veled. A kisfiad miatt pedig ne aggódj, teljesen rendben működik. A wc-zést nem lehet erőltetni, ha megérik rá, leszokik a pelusról. Az én fiam 21 hónaposan hagyta el a pelenkát, amire mindenki azt mondta, hogy milyen korn és hogy ez ritka. 14 hónaposan kezdett önállóan járni, ez normális.

És ha megengedsz egy kedves megjegyzést: Ha Édesanyád szerint Te ennyire ügyes voltál már egészen kicsi korodban, akkor így felnőtten, éretten és szintén anyaként igazán megbízhatna benned. :-) Kitartást kívánok é sok örömet a gyerekeiddel!

2012. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szóval sztem lehet úgy terelgetni a dolgokat, hogy közben hagyjuk, hogy a saját tempójában történjen minden
2012. jan. 31. 10:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Lányom egy éves. Elovettuk a bilit, de csak azért, hogy szokja a jelenlétét, mert az uj dolgoktol fél. Annyit tud, hogy csuccs és akkor rául ruhástol. Nyáron én is fogom hagyni csupin szaladgálni, nem is a leszokás miatt, hanem azért, mert amyugy is meleg van a pelenkában nagyon. De meg fogok probálkozni a szobatisztasággal is.
2012. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!