Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a fiam heti egyszer...

6 hónapos a fiam heti egyszer 5 órára idegenek vigyáznának rá, nem családtag, genyó vagyok és ássam el magam?

Figyelt kérdés
Heti egyszeri alkalommal kezdődnek egy számomra fontos tanfolyam amivel jobban el tudnék majd helyezkedni. Maga a tanfolyam 2 éves szóval még így se fejezem be mire ő 2 lesz. Férjem nem ér rá napközben, nagyszülők nincsenek, rokonok nincsenek, barátnők sem érnek rá. Így egy ilyen babaklub-játszóház-családi napközi szerű helyre vinném 5 órára. Már jártunk ott egyszer kétszer dehát kicsi még,nyilván nem emlékszik rá. Másnál nem sír, eszik is mástól. Napközben egyszer eszik már délben úgyhogy ott már nincs szopi. A velünk egykorú babázós barátnőim viszont jól beszóltak hogy ilyet manapság már nem csinál senki hogy ilyen pici babát IDEGENRE bíz stb.Csak azt felejtik el hogy mindegyiküknek van kire bízni a gyereküket teljesen ingyen és családtag az illető.Annyira rosszul esik a hozzáállásuk. Szerintük 2 éves koráig csak otthon kéne együtt ülnöm a gyerekkel mert az így természetes és jó még olyasmi is előjött hogy minek kellett a gyerek ha fontosabb nekem egy tanfolyam...de nem a tanfolyam fontosabb nyilván. Miért ne lehetne az IS fontos?
2012. jan. 31. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nézd! Tisztelem benned, hogy előre nézel és a jövőt tervezed. Ez nagyon jó szerintem és a baba érdeke is ez. Mivel nincs kire hagynod egyértelmű, hogy ez a megoldás (idegenre hagyod). De képes is lennél rá? Csak azért kérdezem ezt, mert én őszintén szólva ilyen szempontból nagyon gyenge vagyok. A saját anyámnál sem hagyom szívesen egy órácskára sem a 10 hónapos lányomat (pedig ráadásul ő a harmadik gyerekem).

Szóval ha neked menne (nyugodtan oda tudsz figyelni a tanfolyamon), akkor nosza rajta. Nekem nem menne. Pedig lehet jobb lenne...

2012. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, genyó vagy!!!

Nemsoká itt a szeparációs szorongás, és te pont most akarod rendszeresen "egyedül" hagyni??? Még ha rokonnal lenne, esetleg....

2012. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy genyó. Az emberek szeretnek ítélkezni.


Ha megbízható a hely és biztosan jó bánnak vele, a gyerek sem tiltakozik foggal körömmel, akkor szerintem nincs ezzel semmi gond. Az ő érdekében is jársz tanfolyamra. Ne foglalkozz velük, ők is azt csinálnak ami akarnak.


De tudod ebben a világban mindenki annyira okos...

2012. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

èn külföldön végeztem 3 év alatti gyermekek gondozásáról iskolát.


Amit mi tanultunk az az hogy 1 éves kor alatt a gyermeknek a legjobb, ha olyan személy vigyáz rá aki csak ö rá vigyáz. vagy is egy nanny a legjobb aki csak a te gyerekeddel, ha lehet bnálatok foglalkozik, van, vigyáz rá. Ettöl kaphatja meg a megfelelö gondozást, figyelmet.


1-3 év között pedig a legjobb a gyermeknek nagycsaládban (vagy is ahol több generáció él együtt) vagy olyan gyerekkörbe (bölcsibe) adni ahol egy gondozó családi körülmények között 3 gyerekkel foglalkozik egyszerre, de maximum 5 gyermek lehet. ami fontos hogy még egy szobában sem lehet 10 gyerek 2 gondozó. Ez az a figyelem ami 3 év alatti gyermek igényel ami a mai tudomány szerint megfelelö a gyermek részére.

Az hogy csak anyával van otthon elég roszsat tesz a gyermeknek sok problémát okozhat. Ha létezik nagycsalád heti több alkalommal pl nagymamánál, stb....


Szóval az nem baj hogy idegen vigyáz rá, de én 1 év alatti gyerekemet nem adnám be csoportba csak is 1 gondozót fogadnék neki. 1 év felett pedig 3-5 fös csoportba maximum. (nálunk most pont ez lesz)

2012. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

ááááá

ne hallgass rájuk


okés nekem volt segítségem de én a gyes ideje alatt szereztem meg az értségit és a egyetemet is közben kezdtem el ez sokkal több időt vont el mint ha heti 1x mennél el tanulni


nagyon helyes h gondolsz a jövődre 2-3 év alatt nagyon ki lehet esni a munkából


ami fontos h jól válaszd meg azt az illetőt aki majd vigyázz rá

ha bízol benne akkor semmi baj nem lesz és a kicsinek is lesz elég ideje veled te is felszabadultabb leszel ha kiszakadsz egy kicsit a baba-mama körből :-)

sokkal nyitottabb lesz a kicsi is mások felé

sokkal több pozitív dolog van benne mint hinnéd :-)

2012. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Lehet hogy velem van vmi baj?? de igen, menne. Nem hiszem hogy bármi rosszat tennének vele a csecsemőgondozást meg pedagógiát végzett gondozónők...(bár tudom bárkiben lappanghat bármi) de a másik meg ez hogy nem lesz kire bíznom később se úgyhogy talán jobb ha kicsit megszokja hogy heti egyszer 5 órát nem lát.
2012. jan. 31. 14:16
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudod,az mindig könnyen károg és kritizál,akinek van választása. Szerintem ez nem sok idő egyáltalán,és a családodért teszed,gondolsz a jövőtökre. Más meg a fodrászhoz megy meg a mükörmöshöz heti egyszer,mondjuk szerintem azzal sincsen semmi gond. A lényeg,hogy a babád jól érezze magát,azért csináljatok próbanapokat az "éles" bevetés előtt.

Ilyen a mai világ,muszáj előre gondolkodni,mert különben meg vagy lőve,a munkáltatók sem túl családbarátok.. persze ezt sohasem fogja felfogni az,akinek mindegy ,hogy 2 év mulva lesz e munkahelye

2012. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
visszaigazolást akarsz,hogy jó anya vagy?Az vagy mert az anyai ösztöneid szerint működsz te is mint mindegyikünk,és tudatalattidba megbízol azokba az emberekbe akikre bízod a gyermeked,tehát jó helyen hagyod ahol nem eshet baja.Babás haverinákkal meg kéne szakítani a kapcsolatot mert a roszzindulat piszkálja őket és hogy találtak egy anyát akit lenézhetne...
2012. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Hol szedtél össze ilyen "barátnőket"?

Engem a barátnőim támogattak volna, és támogattak is.

De lényegtelen is, mit gondolnak. A te életed, a te babád. Azt csinálsz, amit akarsz és úgy ahogy akarod.

Ameddig nem kocsmában ülsz babázás helyett, addig végképp nem értem mi nem tetszik nekik.

Előbb volt egy kérdés, mely szerint túllihegünk mindent. Na ez a kérdés épp jó példa. Barátnőid vagy kik túllihegik a témát, és te emiatt most kétségbeestél és túlliheged.

Hűtsd le őket, ne foglalkozz velük, tanulj, amikor és ahogy gondolod, babádnak így is úgy is te leszel a legjobb.

2012. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel az égvilágon semmi baj nincsen.Nyilván hosszútávon őrá is gondolsz, amikor tanfolyamra mész és nem tudod másképpen megoldani.Esetleg egy babázós barátnőd nem tudná addig bevállalni?Csak kérdezem.

Egyébként ha jól elvan mással és neked is megy a dolog akkor hajrá, hiszen az ő érdekében teszed.Szerintem egyáltalán nem baj, ha együtt van más gyerekekkel és felnőttekkel és szokja a közösséget.

13 hós kiscsaj anyuja

2012. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!