Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főzhetek már 11 hónapos...

Mit főzhetek már 11 hónapos babámnak, aki egy hete hirtelen elkezdte enni a mi ételeinket? Egy foga van.

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a válaszokat
2012. jan. 31. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Óh. Már szinte bármit! Csak turmixold még neki picit :)
2012. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Add neki azokat,amit ti esztek. Felesleges már külön főzni neki. Az ínyével is eltudja majszolni a darabos ételeket is.
2012. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bármit, kivéve mogyoró, tojásfehérje, tej, ezekkel még várhatsz.

Főzeléket ugyanúgy csinálhatod mint magatoknak, neki kis főzőlével higíthatod, ha túl sűrű lenne.

2012. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szia

11 hós, 1 fogú, bár most tört át a 2. Szóval hasonló babáink vannak.)

Én is várok tippeket.

Én főztem húslevest, sok zöldséggel, de beletettem egy ételízesítőt, ez hiba volt, a bőre egyből foltos lett.

Védőnő mondta, hogy a krumplipürét joghurttal is meg lehet csinálni, kipróbálom.

az enyém még fulladozik a darabostól, villával nyomom szét neki.

Ő sok babakaját eszik sajnos:(

de várom én is a tippeket:)

2012. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát akkor én fantáziátlan vagyok, mert alig jut eszembe valami, pedig imádok főzni. Akármi eszembe jut, abba kell tejföl. (főzelékek tömtelege)

vagy a pörkölt és társai, abba meg pirospaprika

hétvégén csirkepörköltet evett nokedlivel. Nem mertem sokat adni, de már evett a mi bolognainkból is, és a krumplistésztánkból is.

2012. jan. 31. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok

megkérdezhetem, hogy eddig mivel etetted?

egy nap mikor és mit és hogyan eszik?

nagyon köszi

2012. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem tejfölt már adhatsz neki(ha csak ez a probléma),aszerint a táblázat szerint,amit mi használunk 8-10 hó között bevezethető.Én már adtam is a 9 hónaposomnak,ez ugyanolyan tejtermék,mint a túró,joghurt,sajt...
2012. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Nyugodtan adhatsz neki tejterméket! (Gondolj csak bele...régen már akár 2 hónapos kórtól tehéntejet kaptak a kisbabák semmi bajuk nem lett, ez a mai bolti tej meg tejnek se mondható már....) Én a kisbabámnak 10 hónapos korától mindent adok! Nagyon életrevaló kisbaba ( 15hónapos ) Kaják amiket én készítettem neki: tejbegríz, húsleves (krumplival répával leturmixolva imádta, de volt h simán a cumisüvegbe raktam, mert volt, hogy a levest nem ette kanállal, de átvertem, csak úgy itta ki a cumiból). Spenót főzelék (pici tejjel és krumplival leturmixolva), csirkehusi zöldségekkel leturmixolva, sütőtök minden mennyiségben. De mint mondtam szinte bármit adtam neki amit magunknak főztem, annyi volt, hogy nem fűszereztem annyira! :)
2012. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor megpróbálom a tejfölös főzelékeket, juhé :)


4.-nek:

hát, én szinte csak bébiételt adtam neki, ami eléggé pépes volt, de ebből is csak a főzelékeket adtam bébiételben. Mellé gyümölcsöt gabonával, na meg persze tejpépet, amit nem nagyon szeret. Viszont ezt is elkezdte enni két hete.


ott szakadt meg ez a pépes dolog, hogy megkóstoltattuk vele a kecskeméti 11 hótól való spenótot. De nem akárhogyan, minden nap a vacsi együtt zajlik a családdal, és neki is van egy kistányérja, amiből szigorúan csak darabosat eszik. Előtte mindig pépessel kínálom, mert a darabosból még nem tud sokat enni. És valahogy így elkezdett enni, látván, hogy mi is eszünk és neki is van tányérja, és nem a bébiételes üvegből kap.


nálatok ez hogy zajlik?

2012. jan. 31. 18:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont így:)

3 éves bátyját látja, hogy eszik rendes kaját, és már nem akarja elfogadni a bébiételt. Csak én félős vagyok, és egyből kiütést is kapott az ételízesítőtől, így nem tudom, hogy hogyan tovább.

szeretnék már rendes kaját adni neki, de lehet, hogy kivárom még ezt az 1 hónapot. És szépen fokozatosan adom a mienket.

Ő eddig a 6-8 hós babakaját fogadta el, először adtam neki 10 hós hippest és örömmel ette végre.

Egyébként ő is kecskemétit eszik, gyümölcsből banánt kézzel, ma egy kicsi narancsot nyalogatott, sütő tököt evett, azt imádta, zsömlét, babakekszet, sinlacot, túrót-gyümölccsel, natúr joghurtot babakajás gyümölccsel. Ő még szopik is, bár lassan szeretném lecsökkenteni.

2012. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!