Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viseltétek azt az...

Hogyan viseltétek azt az időszakot amikor babátoknak kijött az első fogacskája?

Figyelt kérdés
Hogyan viselted Te és hogy viselte a babád? Mennyi ideig tartott? Mennyi idős volt? A gyógyszereken kívül mivel próbáltad meg megkönnyíteni szegénykéd mindennapjait? Ha a játékok nem kötötték le, akkor mivel próbáltad a figyelmét elterelni?
2012. febr. 1. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első fogával nem volt gond. Éjszaka 1-2 alkalommal megébredt, de könnyen vissza is aludt. Kb. 1 hét volt, mire kijött a fog. A második 1 héttel később jött, azzal jobban megszenvedett.

Nap közben viszont simán el lehetett terelni játékkal a figyelmét.

Most felül jön neki, több is. És ez most borzasztó. Éjszaka forgolódik, sokszor felébred, sír. Nap közben nem akar játszani, semmit nem akar csinálni.

Ilyenkor kimegyünk kicsit sétálni, vagy az udvarra kutyázni. A bevásárlás mindig lefoglalja, így oda is megyünk, ha csak 4 zsemléért, akkor is. :)

Meg az ablakból nézzük az utcát, ezt szereti.

2012. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első fogacska még csak-csak, na de utána jön még 19 :) A nagylányomnál egyébként nem volt gond, nála csak észrevettem, hogy jééé még 1.

A kicsi jobban megszenvedi, ha nagyon sikít éjszakánként akkor kap nurofent, egyéb esetben dentinox-al kenem az ínyét.

Már kint van 8 foga, de ez a 8 lassan 10 hónapja jött ki azóta semmi csak iszonyatosan duzzadt íny :(

2012. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehezen, ő is én is. 4 hósan kezdődött, majdnem 6 hós volt, mikor kijött. Az utolsó két hét nagyon rossz volt, sokat kellett ringatni, szinte minden altatásnál, pedig már egyedül aludt el. Nagyon stresszes voltam, alig vártam este, hogy apa hazaérjen.

Aztán csak kibújtak, újra magától aludt el, csökkent a nyálzás, visszajött az étvágy.

Dentinox-szal kentem, néha viburcol kúpot adtam, és Chamomillát folyamatosan. Szerintem midnegyik segített. Az első 6 nagyon nehéz volt, most jön a 7-8., most már könnyebb, mert több mindennel le tudja magát foglalni.

2012. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Adelita ***** válasza:
Szia! Nálunk a nagyobbnál minden fog kínkeserves volt (nem ijesztgetés, csak hogy lásd, ilyen is van, ha esetleg nálatok is, nem Te rontod el a dolgokat :)) Mindig annyi foga volt, ahány hónapos, négy hónaposan jött elő az első négy és így tovább. Magyarán az első húsz hónapunk fogzással telt (leszámítva az első három hónapot, amikor hasfájós volt :)) A gélek, rágókák nálunk sajnos nem használtak, amikor már nagyon gáz volt a helyzet kapott Nurofent (most olvastam valahol, hogy ha nehezen bújik ki a fog lehet napi két csepp D-vitamint adni egy csepp helyett - de ezt gyerekorvossal meg kell beszélni). Ahogy nőtt javult a helyzet, mert el lehetett terelni a figyelmét, s ami nekünk segített a ringatás, aztán ahogy nagyobb lett, a hintázás (órákat hintázott, mert az valahogy megnyugtatta - de nem abban aludt), babakocsival séta és a folyamatos mesélés. Lehet, hogy emiatt, de másfél éves korára tökéletesen beszélt is a fiam :) De a legtöbb kitartásból és türelemből kellett...Persze ebből ma is, pedig a fogzásnak már vége :)
2012. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!