Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír a babám szinte...

Miért sír a babám szinte azonnal, ha szem elől veszít? Miért csak nálam nyugszik meg?

Figyelt kérdés

Kb. 2 napja csinálja ezt, leginkább akkor, amikor már fáradt. Amíg apa vagy nagyszülők karjában van, de lát engem, nagyon jól elvan. Viszont ha kiesek a látóteréből, keresni kezd, és ha nem lát, sír. Ha átveszem rögtön elhallgat. 4 hónapos múlt a pici, tehát szeparációs szorongás még nem igazán lehet. Akkor mi?

Eddig is én tudtam legjobban lenyugtatni, de most már másnál egyáltalán nem is akar megnyugodni.


2012. febr. 1. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nalunk is! Szerintem kezdi felfogni hogy o es te kulon szemelyek vagytok, es talan ettol ijed meg. Meg nem tudja hogy ha nem lat attol te meg ott vagy. Majd megszokja hogy ugyis mindig visszamesz nem tunsz el orokre. Szerintem ez annyira jo erzes hogy kezd kialakulni erezhetoen hogy o is tudja mar hogy na ez a no az anyukam!
2012. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, de azt olvastam, hogy ez csak később, 7-8 hónaposan kezdődik. Amúgy jó érzés, csak piszokul fárasztó. Főleg esténként, amikor nincs időm egy mosogatást és sterilizálást sem berakni, mert folyamatosan át kell venni a babát.
2012. febr. 1. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongás, mint ahogy minden más nincsen kőbe vésve, hogy mikor kell jönnie. Ez nem úgy működik, hogy ha betölti a 6 hónapot akkor délután 4-től kezdődik és 8 hónapos koráig tart délelőtt 11-ig.


Valószínűleg elkezdett rájönni, hogy anya és baba nem egy. Teljesen normális! Most kezd kinyílni neki a világ. Már kevesebbet alszik, minden érdekli. Izeg - mozog.


A lányomat egyébként e korban kezdtem el a szűk családhoz hosszabb időre elvinni. Egyrészt azért, mert már nem csak eszik-alszik, ahogy már írtam, hanem azért is, hogy szokja az új dolgokat/helyzeteket/embereket.

Pl. másfél órára simán ott tudom hagyni anyóséknál vagy szüleimnél a lányunkat, ha pl. párom dolgozik nekem meg be kell mennem a kórházba valami miatt.

Eddig még sosem sírt, mikor elmentem. Pedig eléggé szoros a kapcsolatunk!


Most 7 hónapos és most fogunk majd tavasszal babafoglalkozásokra menni, ha lemegy a vírusos időszak!

1 éves korától pedig irány a játszótér délelőtt.

2012. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem is szepara para...még annyit tennék hozzá hogy az is babánként más és más..mert van olyan aki nagyon erősen hangot ad neki de van olyan baba aki könnyebben viseli...

onnan tudom hogy egy szoros babás közösség tagja vagyok napi szinten kapcsolatban és ott aztán van összehasolnlítási alapom...

valszeg a te babád erőteljesebben éli meg és mutatja ki de mint minden ez is el fog múlni...kitartás!

addig meg vagy kenguruban mosogatsz vagy bevállalod a sírást sajnos...

2012. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is 4 hónaposan. De éjjel nappal együtt vagyunk. Nagyon ritkán jönnek anyósék és heti 1x az én szüleim. megijed attól, hogy számára mindig új arcok. Mivel tényleg minden percben együtt játszunk vagy alszunk így én arra gondolok, hogy egyszerűen megijed és nem érzi magát biztonságban. De én is egyből nyűgös feszült vagyok ha kiesik a látóteremből:D És ugyan úgy én sem akarok mást az ölembe venni:D Én szeretem, hogy ez így van. Érzem, hogy ugyan úgy fontos vagyok neki ahogy nekem is ő. Engem nem fáraszt a dolog. Már megszoktam, hogy minden időt együtt vagyunk. Volt néhány vizsgám (még diplomáért küzdök) amikor azt az 1-1 órát ki kellett bírnia, de azt már teljesen megszoktam, hogy hangosan gügyögve babával az ölemben integrálok:D
2012. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hozzánk elég gyakran, hetente többször jönnek a nagyszülők, szóval megszokta őket, tehát nem ez lehet a gond.

Én is szeretek a picivel lenni, csak túl nagy a ház és így nincs időm rendben tartani. A másik dolog, hogy a pici imád a vállamon nézelődni, ha viszont így leülök vele, vagy csak szimplán karba veszem, azonnal üvölteni kezd. Gondolom azért reklamál, mert sokkal érdekesebb volt fölülről nézelődni. Szóval kicsit fárasztó is így cipelni, mert már több mint 8 kiló. Szerencsére mostanában már a játszószőnyegén és a járókában is jól elvan...

Még egyszer köszi a válaszokat! Azt még esetleg meg tudnátok mondani, hogy ez a szorongásos időszak kb. mennyi ideig tart?

2012. febr. 2. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!