Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaz, hogy egyes...

Szerintetek igaz, hogy egyes tápszerek (Milupa, Nestlé) génmódosított takarmánnyal etetett tehenek tejéből készülnek?

Figyelt kérdés

Én erről olvastam egy régebbi hírben. Szerintetek igaz? Szerintetek nem lesz baja ettől a picinek?

Amúgy a hírt nem nehéz elhinni, hiszen világszerte nagyon elterjedt a génmódosított takarmány. Bár GM növényeket néhány országban nem szabad termeszteni, én úgy tudom, takarmányként tulajdonképpen mindenhol lehet ezeket használni.


2012. febr. 2. 10:31
 1/8 Kerria ***** válasza:
Nem hallottam erről... :s de úgy tudom az EU nem engedélyezi ezt, vagy ez is változott volna?
2012. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát, amiben szója van, az valószínűleg úgyis gmo.

Mivel a szójatermesztés 70-80%át az USA adja (ahol megengedett a gmo szója), és mivel az EU is onnan importál, ezért hiába tiltott az EUban termeszteni gmo szóját, amit megeszel az valamennyire az Usaból jön úgyis.

2012. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Háát. Előfordulhat.

Meg az is, hogy az anya, aki szoptat, megeszik ilyen cuccokat.

Az élet egészségtelen, és végül halálos. Bocs, ha cinikus vagyok. Azt megértem, hogy próbálod a legjobbat adni a gyerekednek, csak szerintem egy csomó dologról meg fogalmunk nincs, hogy mivel "mérgezzük magunkat". És néha talán jobb is...

2012. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az anyatej annyira nem szennyezett. Jó, persze, én is megiszom a (valószínűleg) GMO takarmányon nevelkedett tehén tejét, és lehet, hogy átjut valami az anyatejbe, de azért mégsem én ettem a GM takarmányt :) Bár így belegondolva lehet, hogy mégis, hiszen a szója tényleg általában génmódosított. És a feldolgozott ételeken bizonyos százaléknyi mennyiség alatt alatt nem is kell jelölni, hogy van benne GM összetevő... :(
2012. febr. 2. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:
A Hipp gyárt Bio tápszereket. Talán el lehet hinni, hogy az bio.
2012. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg? Van belőle HA 0+ is?
2012. febr. 3. 11:30
 7/8 anonim válasza:
Azt tudtad, hogy génmódosítás a természetben is megtörténik?
2013. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dehogy tudja! Nem nagyon tudja azt je, mik a gének, csak azt, amit a bulvársajtóban megírnak. A gének valami kis izék, amiket a rohadt nagytőkések elszennyeznek, és eztet a tehén megesz, és egy kis része bekerül a tejébe, amit a zemberek megisznak és ezzel mérgezik őket. Ennyit tudnak kb., ha jól értettem őket.
2013. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!