Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy 10 hónaposnak hogy ne csapkodja, marja az arcunkat?

Figyelt kérdés
A NEM-nek valahogy semmilyen formában nem akar engedelmeskedni. Legyen szó kábelről vagy konnektorról...stb...
2012. febr. 2. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszasan, hónapokig tartott, talán 7-8 hónaposan kezdte. Most 11 hónapos, és már simogatja a hajunkat, arcunkat, nem tépi.

Rengeteg türelemmel, határozott nemmel értük el, és mindig mutattuk, hogy a simogatás jó.

2012. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kábeles, konnektoros dolgot nem értem.

Ő még nem tudatosan csapkodja az arcotokat, kár ezen görcsölni. Legyetek elővigyázatosak vele, hogy ne érjen váratlanul, és el tudjátok kerülni, vagy időben megfogni a kezét. Hiába a tiltás, ő még nem tudja ennyire finoman kontrollálni a mozgását.

2012. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az utolsóval nem értek egyet. 10 hónaposan már igenis meg lehet neki tanítani (nyilván babától és természetétől is függ), hogy ha valamit nem szabad - legyen az csapkodás, rúgdosás pelenkázás közben, marás, hajtépés, stb.

Ahogy az első is írta, türelemmel, tanítgatással. Én (le lehet hurrogni) bizony a kezére is csaptam. Inkább minthogy a konnektorba nyúljon.

2012. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ütni akart rögtön elkezdtem mondani a ciróka-marókát, megfogva a kezét és símogatva az arcom. Egy idő után megtanulta.

-Konnektor-kábel egyéb nem szabad dolgok. Ha lehet ne úgy kezdd, hogy NEM, Nemszabad, mert később még úgysem fog rá hallgatni, sőt ha meghallja, hogy nem akkor még jobban csinálja. Inkább tereld el a figyelmét. Pl: Az én fiam (bár ő 17 hós) kapcsolómániás, ha valamit bekapcsol azt mondom neki, jó, most már kapcsold ki és gyere hozz egy piros autót.

2012. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Azt észre vettem ha mondom, hogy nem szabad akkor vigyorog és még inkább csinálja. Néha nagyon el tudok keseredni..
2012. febr. 2. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:
teszteli, hogy hol vannak a határai, meg érdekes neki, hogy idegessé tud tenni vele. Semleges hangon tiltsd meg neki, és csináljatok valami mást, hogy elfelejtkezzen róla.
2012. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!