Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most láttam, hogy az OEP...

Most láttam, hogy az OEP honlapjáról letölthető a GYED kompenzációhoz a nyomtatvány, mit tudtok erről?

Figyelt kérdés
Nem igazán világos, hogy akkor ezt most kihez kell benyújtani, nekem a munkahelyem utalja a gyedet, igaz már csak áprilisig, de akkor is jár elvileg. Ez visszamenőleg majd csak május 31. után kapjuk attól függetlenül, hogy már akár most elküldjük? Aki érti légyszi válaszoljon
2012. febr. 3. 10:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

SZIA!belinkelnéd hogy én is megnézzem és utánna

írok

2012. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Május 31-ig lehet igényelni. Tehát, ha pl. te észrevetted, hogy van ilyen 'lehetőség' és ezt május 31 előtt igényled, akkor visszamenőleg január 1-től megkapod azt az összeget, amire jogosult vagy.

Ha május 31 után igényled, akkor pedig lófaxt sem kapsz!


Akik idén szültek vagy szülnek, azok nem lesznek erre jogosultak, hiába nyújtják be. Max jövőre január 1-től, ha lesz még ilyen egyáltalán..


Mivel a munkahelyed a kifizetőhely, tehát tőlük kapod a "fizetésed", így nekik kell benyújtanod kitöltve.

Hívd fel a munkaügyet és kérdezz rá, hogy ők mit tudnak erről és stb.

Nálunk (multi cég, külföldi kezekben) 28 áruházzal foglalkoznak a munkaügyön, kb. 1500 kismamájuk van (TGYÁS, GYED). Ráadásul adóbevallás és munkabér feladás.

Hiába vagyok puszipajti velük, nekem is tegnap azt mondták, mint minden másik kismama társamnak a cégné, hogy : "Türelem, majd ki jön a hivatalos céges közlemény és akkor lehet igényelni, mindenki megfogja kapni visszamenőleg, aki jogosult rá!".

Tehát, most türelem van részemről és várok. Legkésőbb febr. végén kiküldik az e-mailemre az infót.

2012. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Amúgy a nyomtatvány:


[link]


Nyilatkozat és Változás bejelentés a terhességi-gyermekágyi segélyben és a gyermekgondozási díjban részesülők 2012. évi adó változások ellentételezésére szolgáló jövedelempótlékának igénybevételéhez

2012. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
2012. febr. 3. 10:40
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, de ha visszamenőleg is jár, akkor is csak majd máj, 31-e után kapom meg egy összegben, vagy minél hamarabb benyújtom, így akár már a következő gyed-nél magasabb összeget kapok? Nem igazán világos, vagy már csak én fáradtam bele ebbe a bürokráciába.
2012. febr. 3. 10:45
 6/24 anonim ***** válasza:
Azt én honnan tudom megnézni, hogy 2011. évben igénybe vettem e az adójóváírást?
2012. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha ma benyújtod a munkáltatódnak, akkor az elindítja a folyamatot. Amikor az OEP visszaigazolja, akkor kapod.

pl. most beadod, akkor a márciusban utalt "fizudban" már benne lehet a januári és a februári is!


Olyan mint minden más igénylés. Nem fogják megvárni május 31-ét, amíg mind a 17500 kismama benyújtja az igényét.

Főleg, hogy abból X %-nak az OEP a "munkáltatója", tehát tőle kap mindent, kivéve a GYES-t majd!

2012. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek!


Munkáltatód van?! Akkor kérdezd meg tőle, hogy igényelted-e vagy nem! Egyébként nem sokára megkapod az adóbevalláshoz szükséges éves kimutatást, abban is benne kell lennie.

2012. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A családi kedvezmény = családi pótlék?
2012. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem.

Családi adókedvezmény: - amennyiben a szülők jövedelme az ehhez megfelelő bruttó összeget eléri, úgy 62.00 szorozva 0.16- tal= 10 ezer forint/ fő marad a családi kasszában, háromgyermekes családoknál 206.250 szorozva 0.16-tal = 33 ezer forint/ fő.


Családi pótlék: alanyi jogon jár minden magyar állampolgárú embernek, akinek a született gyermek. A gyermek 18 éves koráig, de legkésőbb nappali tankkötelezett koráig (egyetem,főiskola).

Havi díj: 12.200 HUF, amit minden esetben a MÁK (Magyar Államkincstár) utal minden hónap első napján, figyelembe véve az ünnepnapokat.

2012. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!