Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt bújik ki a...

Mennyi idő alatt bújik ki a foga, ha?

Figyelt kérdés

érzem a recét két napja. Talán egy minimálisat nőtt vagyis jött kifelé.

Jó kedélyű, nincs semmi gondja, boldog, kiegyensúlyozott.

Előtte volt katasztrofális a helyzet. Néha kenegetem neki Dologéllel, akkor még nyugodtabb lesz.

Nem tömi annyira a kezét és a tárgyakat a szájába.


Kell dörzsölnöm neki, hogy kijöjjön?


2012. febr. 3. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már érzed a recét, akkor nem lehet hogy át is törte az ínyét és azért is nyugodott le? Egyébként állítólag ha kemény dolgokat rágatsz vele (pl. kenyérhéj vagy kiflicsücsök), az segíti fog áttörését.
2012. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A logika azt diktálja, hogy ha ÉRZED a recét, akkor már áttörte a fog az ínyt. Onnan már "majális" az egész...már szinte nem is kell vele törődni, jöhet a következő fog:-)

Dologél csőre töltve! :-))

2012. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Ha áttörte az ínyét, akkor akár hónapok is kellenek hozzá, hogy a végleges méretét elérje a fog. De azzal már nem kell foglalkozni (vagyis ápolni kell!) a fájdalom szempontjából, mert csak az íny áttörése okoz fájdalmat, az hogy nő, már nem. Lehet hogy erre gondolt a kérdező?

2012. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nos igen lehet, hogy erre gondolt. Ahhoz viszont tényleg hónapok kellenel míg véglees nagyságát eléri...de hogy hány hónap én azt nem tudom.
2012. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ismét első vagyok. Jól eltársalgunk itt, a kérdező meg eltűnt :-)

Szóval én a meglévő öt fogunkból tudok kiindulni, az alsó kettő már kb. két hónapja ugyanakkora, szóval akkor kb. 3 hónap alatt érte el a mostani méretét. Gondolom már nem is lesz nagyobb (mondjuk ezzel is akkorát harap, hogy isten ments, hogy még nagyobbra nőjön!)

2012. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
nem baj, majd visszajön. Mármint a kérdező. És te mikortól mosod neki? Az enyémnek kettő van kint, de én még nem mosom neki...nem tudom mikortól kellene elkezdeni. Próbáltam mosni, de mindenáron az ujjamat akarta megenni, olyanokat harap a két vicc fogával, hogy az ember nem is hinné.
2012. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, itt vagyok!!! Bocsi :))


Köszi a válaszokat!


Szóval csak a hegyét érzem, meg látom valamennyire.

Két napja érzem, de szerintem még nem mozdult semmit, mióta áttörte az ínyét.

Ezért kérdeztem, hogy mennyi idő, mire kibújik teljesen. Mert nekem azt mondták, hogy ha áttöri, akkor már csak órák - napok kérdése, hogy teljesen kibújjon.


Ilyenkor is kell már ápolni neki, ha csak a tetejét érzem még?

Hogyan kell ápolni és milyen sűrűn?

Vegyek már most gyermek Elmex fogkrémet?

2012. febr. 3. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismét első vagyok!

Én már az áttörés óta dörzsölöm neki "fogkefével", rossmannban vettem a hármas kezdő fogkefe csomagot, és annak a kezdő részével matatok a szájában, hogy szokja a dolgot. Most már elővettük a második részt, ez olyan mint egy fogkefe csak nem sörtéi vannak, de valami hasonló, azzal már lehet sikálni neki. Fogkrémet még nem vettem, de most készülök arra is. Előtte meg nedves pelenkával törölgettem neki, amikor még foga sem volt, akkor is az ínyét, persze azt nem minden nap, csak ha eszembe jutott. Így ma már nem furcsa neki,hogy kotorászok a szájában és ezekre rá sem tud harapni, vagyis ráharap, de nekem legalább nem fáj :-)))

2012. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oké! Akkor én is sikálom neki. POnt a napokban gondoltam rá, hogy talán kellene szoktatni hozzá lassacskán. Én úgy hallotam, hogy eleinte nem kell fogkrém. De a kismamablog.hu-n, tuti ír róla Vida Ági, olvass utána. Én szilikonos ujjra húzhatót kefét kaptam. Ma ki is fogom próbálni a kis haramia szájában, ha fáj, akkor veszek rendes baba fogkefét:-)
2012. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fájást azt természetesen magamra értem...nekinnem hiszem, hogy fájna a sikálás, csak nekem amikor megharap.
2012. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!