Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok enni 1 éves múlt...

Mit adtok enni 1 éves múlt gyermeketeknek? Eszik darabosat?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy évesen egyre több dolgot evett már a mi ételeinkből. Evett már darabosat, de volt hogy még pürésítettem neki ezt-azt. 5 foga volt, jól harapott, csak rágni még nem tudott olyan nagyon jól, így figyeltem mit tud elmajszolni és mit nem.
2012. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindent,amit mi eszünk,. A darabosakat az ínyével elmajszolja.
2012. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Lökök neki egy kis száraz kenyeret. :D
2012. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ma pl. tésztát evett petrezselymes-sajtos besamel mártással (rendes tejjel készült). Csak villával elnyomkodtam neki a tésztát. Annyira ízlett neki, végre nem kellett üldözni a kanállal, hogy egyen már :) 8 foga van, van amit eltud rágni, de van amit még nem.
2012. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

1éves a lányom, 3foga van, és már csak villával picit összébb nyomom neki a kaját. Ma pl kuszkusz édes-savanyú csirkével volt a vacsi, ebédre kocsonya volt, és nagyon ízlett neki.

Imád rágni, épp a 4.foga jön, kedvence a napokban a valóban száraz kenyér héj. A belsejét kidobálja a száraz vackot meg eszi:D

2012. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

1 éves, 7 foga van, semmit nem hajlandó pürésítve megenni az almát is egészben eszi. :) Meghámozom, egészben neki adom, ügyesen elfarigcsálja az első fogaival.


Nagyjából azt eszi amit mi, ma paradicsomos, húsos lasagne volt a menü. Igyekszem olyant főzni, amit könnyen elrág, tészta félék ilyen-olyan zöldséges mártással, rakott dolgok, mártások stb, szerencsére nem válogatós, mindenevő.

Reggel este tápszert kap, reggelire péksüti (én szoktam sütögetni), tízórai gyümölcs, uzsi joghurt, vacsi csak csipegetés, nem eszik ilyenkor már rendesen, de este megissza az összes tápit.

2012. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam nagyon válogatós ezért mindig bajban vagyok az ebéddel.Neki többnyire külön főzök és villával töröm össze nem turmixolok.Főzelékeket készítek csirkemellel.Ma pl spenót volt főtt tojással.Szereti még a burgonyafőzeléket,meggyszószt,kelkáposzta főzeléket.

A gyümölcsöt imádja,abban nem válogat.

2012. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
már 14 foguk van nagyon megy nekik a harapás,olyan szépen rágnak és most mát ugye sagítségükre vannak az örlőfogak is,ja most 14 hónaposak de 12 hónaposan 12 foguk volt akkor jöttek az örlők...
2012. febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk csak két fog van, most tört át a harmadik. Nem akarja elfogadni a darabos főtt ételt, csak ha nagyjából letúrmixolom. Bár érdekes az almát ős is szereti harapni, a pogácsát is elmajszolja, de mostanában azzal játszik hogy kiszedegeti a szájából és ledobja a földre a kaját.
2012. febr. 5. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
reggel ha fel ébredünk iszik tejet egy fél üvegel tehéntejet igen jol irom!Majd utána kifli vagy zsemle vagy kenyér ehez felvágot vagy májkrém vagy satkrém épp mit aztán egész délelöt nasol pufit vagy kekszet vagy puszedlit majd ebédet amit fözök azt turmixolom neki délután gyümölcs meg joghurt este vacsora vagy ami az ebéd volt vagy ujra felvágotak és kenyér ja és a mai napig közbe egész nap cicizik 3dik gyerek
2012. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!