Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukamatyival mit csináljak? A...

Kukamatyival mit csináljak? A kislányom kukamániás. Amint kukát talál elkezdi kipakolni, függetlenül attól hogy az papírkosár vagy mindenféle egyéb szemét.

Figyelt kérdés

Elvisszük a kukától, elmondjuk, hogy nem szabad, hogy rossz, kezet mosunk, futkározik két kört és csillogó szemmel hozza az új kincset a kukából.

Nagyon kevés dolog van amiben nem fogad szót, 3-4dolog, de ez nagyon "idegesítő", plusz veszélyes, egészségtelen...


2012. febr. 5. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

a kuka az amit elzárva tartunk. enyém is kukázna, de tényleg veszélyes....

én egy 2 ajtós szekrénybe tartom, a két kilincset meg bugyigumival kötöttem össze, így annyira ki tudom nyitni az ajtót, hogy beletegyem a szememet felülről, de a fiam nem tud matatni ;)

2012. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj, hogy rá tudj mindig szólni, ha hozzáér. És a többit csináld úgy, mint eddig. Ne engedd oda, és akkor leszokik róla hamar. Az enyém is kukázott kb. 2 hónapig. Aztán már nem érdekelte tovább.
2012. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legjobb ha el tudod zárni valahogy előle, illetve a folyamatos tiltás. Valahogy le kell "nevelni" róla, mert állandóan nem lehet a kezét mosni....
2012. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kis szemetest fel kellett tennem, a nagynak van fedele, vettünk rá gyerekzárat (ikeás). A naggyal még akadnak gondok, már elé raktam egy széket is, persze el tudja húzni, de így már annyi melója van vele, hogyha kétszer szólok rá, és viszem el onnan, nem küzd tovább.
2012. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krisztivan ***** válasza:
Nálunk a megoldás az lett,hogy mindenféle szemetet Ő dobhat ki.Így megértette,hogy csak bele rakunk.Persze az elején 5 percenként"ki kellett"dobni valamit,de nálunk kb.1 hét alatt bevált.
2012. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a meglátásom hogy vannak gyerekek akiket szenvedélyesen érdekel a kuka :)) Nekem az első gyerekem 1 éves korától 2 ig ÁLLANDÓAN KUKÁZOTT. aZT HITTEM sose növi ki akárhova mentünk játszótér udvar hivatal stb. ő mindig a kukát piszkálta békén nem hagyta sose. Akármit csináltam akárhányszor rászóltam elvittem a helyszínről..

Aztán 2 évesen kapott egy kukásautót jó nagyot szelektív és egyéb műanyag kukákkal na és akkor valahogy arra átterelődött a figyelme majd leszokott róla..

A kisebb gyermekemet egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett a kukától elkergetni:) megértette egyből hogy oda abba nem nyúlkálunk. Most 2.5 éves már ő visz ki egyes szemeteket banánjának a héját kiürült joghurtos dobozt, papírzsepit, és biztosan tudom hogy csak beledobja és már jön is el onnan.

Sajnos nincs jó tanácsom, de HIDD EL KINÖVI :))

2012. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen megoldás van erre: ELZÁRNI a kukát! Nálunk a mosogató alatt van a szekrényben, a szekrény ajtaján pedig ajtózár, hogy ne tudja kinyitni. Tényleg nagyon veszélyes dolog.
2012. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!