Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabának (10 hónaposnak) az...

Kisbabának (10 hónaposnak) az energiatakarékos vagy a sima izzó bántja kevésbé a szemét?

Figyelt kérdés
Az új takarékos izzók, amelyek gyorsan világítanak, mennyire vibrálnak erősen? Az elektromos szaküzletben nem ajánlották kicsi babának, de pontosan nem értettem, hogy miért. Tudtok erről valamit?
2011. nov. 27. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig energiatakarékosat használtunk, mindhárom gyerkőc szeme jó. Szerintem egyébként a takarékosaknak sokkal diszkrétebb, szembarátabb fényük van, mint a régieknek. Legalábbis az én szemem jobban bírja.
2011. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon sok rosszat hallani az energiatakarékos izzókról. Például azt olvastam, hogy epilepsziát is okozhat. A legdrágábbak már jobbak, azokat viszont alig lehet megfizetni. Én betankoltam a hagyományos fsajtákból annyit, hogy évtizedekre elég lesz.
2011. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Melegfehér fényű led izzót válassz.Az szembarát,akár 15 évig is jó.Igaz, hogy drága, de ha mindenütt ilyen van (vagy legalábbis ott ahol sokat ég a lámpa)akkor a villanyszámlátokon is észreveszitek majd.

Energiatakarékosból is a melegfehér, sprirálos fajtát ajánlanám.Ezek modernebb technológiával készülnek mint a régebbi típusú rúd formájúak.A kulcsszó a melegfehér.

Illetve még választhatsz olyan típusú lámpateste amin valamilyen nem átlátszó búra van, az némileg tompítja a fényt (pl ufó lámpák).

11 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó szívemből szólt:) !!!
2011. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Én a hagyományosra szavazok, mert az újakból szinte megfizethetelenek ami jobbnak tűnik, és én is félek tőlük.

Úgy oldottuk meg, hogy több ágú csillárt vettünk és abba 40 W-os égőket, így bőven elég a fény de nem bántja annyira a szemét. Amúgy az energiatakarékosaknak szerintem nagyon kevés a fénye. Főleg a spotosoknak.

2011. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!