Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hólyagos kiütésekre tippek?

Hólyagos kiütésekre tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 14 hónapos; szombat reggelre megjelent rajta néhány vízhólyag szerű kiütés. A külseje piros, és egyébként meg folyadékkal telinek tűnik a közepe, tehát olyan vízhólyagos. Tegnap bevittük az ügyeletre, de azt mondták nem bárányhimlő, hanem lehet vírusos kiütés. Mára megjelent még rajta néhány (egyébként a többség a hátán, füle mögött, fején van, illetve mostmár 1-2 a lábán is), illetve a meglévők nagyobbak lettek tegnap óta, de nem változott a külsejük. Ma délutánra elég nyűgös is lett, illetve estére-ugyan a hőmérő szerint teljesen jó volt a hője-szerintem ha láza nem is, de hőemelkedése biztosan volt.

Holnap természetesen viszem a háziorvoshoz, de kiváncsi lennék a véleményetekre. Volt-e már valakinek a gyerekénél ilyen. És ha igen mitől, és mennyi idő múlva múlt el? Egyáltalán meddig terjednek ezek a kiütések?

Bocsánat, hogy hosszú lett, de gondoltam hasznos információra csak így számíthatok.

Köszönöm.



2012. febr. 5. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ez pedig elégé bárányhimlőre utal de lehet hogy valamilyen étel allergia mert az én lányom 16 hónapos volt mikor be vert egy egész danon ét csoki pudingot másnapra azt hittem hogy himlős de nem és ő is elég nyügi volt
2012. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Gondoltam mindenféle étel allergiára is, de ami újat evett (tejszelet, a benne lévő méz miatt gondolom...) azt csütörtökön, így fura, hogy mostanra tetőzne a dolog. A bárányhimlőt azért zárta ki az ügyeleten a doki, mert mindegyik hólyag egyforma, vízhólyag szerű. Holnap este már okosabb leszek, remélem a doktornője tud majd valamit mondani.
2012. febr. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!