Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon csúnya, pöttyös,...

Nagyon csúnya, pöttyös, szinte hólyagos a feneke a kislányomnak. Mivel kenhetem? Vigyem el orvoshoz?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt, fogzik. 3 napja, amikor egyszerre 2 foga is kibújt lett ilyen a feneke. Sudocreammel kentem naponta többször is, és gyakran cseréltem pelust. Ezt egyébként is muszáj volt, mert sokszor kakilt. Valamennyit javult, de még mindig olyan, hólyagos, mintha pattanásos lenne, de már nem piros.
2011. dec. 12. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Barmivel is probalkozol, ez csak akkor fog elmulni, ha mar nem fogzik. Nalunk minden egyes fognal ez van, aztan par napon belul elmulik. Nagyon vekonyan kend kremmel es amennyit lehet, legyen pelus nelkul a popsija. Orvoshoz emiatt nem erdemes menni, ugyanezeket fogja mondani.
2011. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon megijedtem, mert Ő a 2. gyermekem, de a fiamnál ilyen soha nem volt.

2011. dec. 12. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a hólyagokról lejön a bőr, akkor én Dettol spray-vel szoktam befújni, amikor pedig az megszáradt rajta, akkor Bepanthen. Nagyon gyorsan és sokat segít, pláne a Sudocream-mel összehasonlítva!
2011. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! mi az a Dettol?
2011. dec. 12. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a Bepanthenre szavazok.Nagyon jó.
2011. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én orvosra szavazok, mivel ami az egyik babának jó, nem biztos, hogy jó a Te babádnak is.
2011. dec. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Dettol sebfertőtlenítő. Én vittem amúgy ovoshoz anno, amikor először láttam, hogy lejött a bőr a hólyagokról, aztán azzal ugye, érintkezik a kaka. :( Az orvos azt mondta, hogy fertőtlenítsem, de nem kell ettől annyira megijedni.

A Bepanthentől pedig nálunk mindig elmúlt egy nap alatt. Viszont a fogzás alatt gyakran vissza is jött. Én mindenképp azt ajánlom, hogy próbáld kenni azzal, mert amikor ilyen piros a popsija, nagy szenvedés neki, pláne egy pelenkacsere. Én olyankor általában együtt sírok a gyerekemmel, miközben a földön ülve két lábam a két kezén és úgy próbálom leszedni a fájós fenekéről a kakát. :(

2011. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!