Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajt, joghurt és túró! Akik...

Sajt, joghurt és túró! Akik korán megkezdték a hozzátáplálást,3,5 - 4 hónaposan mikor adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés
Mikor és hogyan vezettétek be nekik? és melyik étkezéskor adtátok?
2012. febr. 6. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én mindent akkor vezettem be amikor lehet, attól, hogy korábban kapott sinlacot meg almát, nem lesz érettebb a pocakja :)


joghurtot, túrót 8 hónapos korában, 10óraira kóstoltattam utána pedig az volt az uzsonna a tejpép helyett. sajtot 9 hónapos korában, tejfölt 10 hónapos korában vezettem be

2012. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő most azt mondta, hogy 7 hónapos kora kröül adhatom neki fokozatosan a sajtot és a túrót majd a natúr joghurtot. Komolyan, ahány védőnő annyi válasz van rá! :D
2012. febr. 6. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
7 hónapos korától adtam ezeket,a sajtot először csak belereszeltem az ebédbe,a túrót,túró rudi formában kapott először,csoki nélkül,natúr joghurtot 9-10 hónaposan kapta uzsira,simán,vagy gyümölccsel keverve!
2012. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

túrót,sajtot 7 hónaposan, vajat,joghurtot 8 hónaposan,tejpépet 4 hónapos kora óta kap,most 9 hónapos,de már rengeteg mindent eszik,amit még nem evett és csak egy évesen fog:

tej,méz,tejföl,tejszín,málna,eper,ribizli,diófélék,kacsa,liba

10-11 hónaposan fogja kapni:

zöldbab,sárgaborsó,hal,hagyma,paprika,marha,disznó hús,néhány fűszer,diófélék,káposzta,lencse

és amit nem is fog 1,5 éves koráig az a kolbász,szalonna

3,5-4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást

2012. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja még annyit,hogy a joghurtot a délelőtti gyümölccsel adtam,a túrót is,a sajtot a főzekélbe,vagy a délutáni kenyeréhez,a vajat főzelékbe teszem,vagy a főzelékhez
2012. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*vagy a kenyerére
2012. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. igen, jól mondja, enyém már 2 éves, akkor éppen a 8 hónapos kor volt az ajánlás ;)
2012. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most lesz 7 hónapos a lányom és most kezdem el neki adni. Szépen fokozatosan. Az én lányom olyan, hogy először az üvegest hajlandó megenni és utána az anya főztjét. Ami még érdekes nála, hogy ha megette az én főztömet, akkor nem fogadja el az üvegest.


Így én most vettem neki üvegesbe joghurtosat, aztán majd meglátjuk, hogyan alakul :))


Egyébként nálunk drasztikus fogyás miatt (megállíthatatlan bukás mennyiségek) kellett elkezdeni 3 hónaposan a hozzátáplálást. Percig sem bánom, hogy így alakult!

Lehet, hogy nem lesz a gyomra "fejlettebb", mint más gyereké, de legalább életben maradt. Főleg úgy, hogy semmilyen csodaszer (gyógyszer, homeopátia) nem segített rajta ... :)))

2012. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7 hónaposan.

A joghurtos bébiétel is 7 hótól van.

2012. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Majd még pár hét, addig átgondolom én is, hogy miből mennyit és hogyan! :D
2012. febr. 6. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!