Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Joghurt, túró, napi mennyisége?

Joghurt, túró, napi mennyisége?

Figyelt kérdés
én keverem neki a natúr joghurtba, túróba a gyümölcspépet,soha nem látott babajoghurtot,krémtúrót, így gondban vagyok a mennyiségekkel,mennyit lenne célszerű, mennyi a napi megengedett? 10hós, reggel-este szopizik.
2011. dec. 9. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
En is gyumolcsot teszek a natur joghurtba. Egyet szoktam naponta adni.
2011. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Natúr joghurt 120-130 grammos, abba teszem a gyümölcsöt én is, és naponta egyet kap, de nem minden nap, kb. 3-5-ször heti szinten.
2011. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én 10 hótól 1 évig csak 1-1 kanál túrót, joghurtot, sajtot tettem az ételébe. 1 év után amennyit szívesen evett (joghurt gyümölccsel-kb.1 dl, kenyérhez sajt kb.2 szelet, túróból már túrós gombócot is evett.)
2011. dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor már elhagyta a szopit, a megfelelő csontosodáshoz a kalcium bevitel napi fél liter tejtermék (nem baj persze, ha több).

2 éves koráig csak olyan tejterméket érdemes neki adni, amely molekulárisan fel van "lazítva" (ez azt jelenti, hogy amíg a tejben hosszú molekula láncok vannak összekapcsolódva, egy túróban, joghurtban ezek szét vannak szabdalva, így könnyebben emészthetők, mint a rendes tehén tej, ezért is nem szabad ezt itatni a babával).

Tehát túró, kefír, joghurt (kizárólag natúr, gyümölccsel keverve, mert minél kevesebb időt töltött a termék az iparban, annál egészségesebb) bármikor ehet (persze normális étel mellett).

A mennyiséget határozd meg úgy, mennyit szopizott körülbelül, és ezt pótold be a túrós joghurttal. Szerintem 1-2 deci pluszban bőven elég.

2011. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos babám annyi joghurtot eszik, ami a nagyobbik aventos pohárba fér, ez azt hiszem 220ml. Ebbe keverek még neki 3 kanál darált kekszet. Ha van itthon,akkor még megy bele 2-3 kanál túró. Ugyanennyi mennyiséget eszik gyümölcsbol is. Ja és egyik nap van joghurt, másik nap gyümölcs.
2011. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!
2011. dec. 11. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!