Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a kisbabám...

Miért csinálja ezt a kisbabám és miért pont éjszaka? Tapasztaltatok hasonlót? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hetes. Már több hete, kb. 3-4 hetes korától úgy alszik éjszaka, hogy folyamatosan forgatja a fejét oldalra (egyik oldalról a másikra, felváltva) és elég gyorsan. Közben időnként erőlködik, nyöszörög, néha pukizik - ezzel az erőlködést meg is magyaráznám. Emellett a kis kezét folyton a szájába veszi - mintha éhes lenne, de már elég régóta nem eszik éjszaka, mondhatni, hogy szinte a kezdetektől nem kér éjszaka enni.

Sokat rágódom azon, hogy miért alszik éjszaka ilyen nyugtalanul, szinte abba sem hagyja a fejforgatást és a nyöszörgést. Próbáltam már sötétben, világosban (úgy értem félhomályban) alvást, mindenképpen így alszik. Kb. 20 órakor az esti fürdetés után eszik utoljára, jókat büfizik utána és szinte azonnal elalszik evés után és "kvázi" alszik reggelig, leszámítva az abba nem maradó mocorgást. A védőnőnk és a doktornőnk is azt mondja, hogy ez természetes kisbabáknál. De tényleg természetes, hogy ilyen nyugtalanul alszik? Hova lehet egyébként fordulni ebben az esetben, ismertek jó orvost, vagy intézményt, akik ilyesmivel foglalkoznak? Egyébként a bébim nap közben nagyon nyugodt baba csak akkor sír és nyűgös, ha éhes vagy tele a pelus, a pocakja hál Istennek soha nem fáj...


2012. febr. 6. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Én kislányom is így nyöszörgött, ez normális, aztán elhagyta, ahogy nagyobb lett. :) De nem szoktad megetetni ilyenkor? Mert Nekem ha ilyen nyugtalan volt szopizott egy kicsit és aludt tovább. 8 hetesen javában evett hajnalban még azóta is egyszer ébred pedig már 1 éves.
2012. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg éhes.nekem mindkét fiunk ennyi idősen javában evett még éjszaka 2x is!
2012. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így forgatja a fejét a kisfiam hason alva születése óta, amikor éhes. A cicit keresi, annyira édes ahogy döfködi a matracot. :) Mondjuk én meg is szoptatom éjszaka, ha kell többször is, pedig 4 hónapos. Szerintem próbáld meg megszoptatni amikor ezt csinálja.
2012. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg arra gondolok így elsőre, hogy talán van bent még egy böfi, ami ki akarna jönni (ezért is tömködheti a szájába a kezét), de fekve ugye ezt nem tudja még megoldani. Érdemes lenne ilyenkor kipróbálni, hogy kiveszed, felemeled böfögési pózba, hátha kijön ami nyomja.
2012. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 10 napos kora óta aludta át az éjszakákat, vagy legalábbis enni soha nem kapott éjjel. Biztos vagyok benne, hogy ha éhes lenne, vagy büfi bántaná, akkor fel is ébredne és sírna. Ha meg annyira nem éhes, hogy fel is kelljen miatta, akkor én biztosan nem szoktatnám rá az éjjeli szoptatásra.

Lehet, hogy cicit keres, ahogy előttem már írták, de nem feltétlen éhség miatt. Szerintem Isteni adomány, hogy így tud aludni, vagy épp visszaaltatni magát éjjel.


Mondom ezeket úgy, hogy van azóta egy most 8 hónapos kislányom, aki viszont néha még ma is óránként felkel, de 3-4 óránál többet soha nem alszik egyhuztomban. Van, hogy puki ébreszti fel és akkor is csak cicin alszik vissza.


Én nem aggódnék a helyedben. Egyébként a kisfiamnál is volt ilyen, de elmaradt. ÉS sosem etettem meg éjjel emiatt.


Adj hálát az égnek, hogy ilyen jó alvókája van a kislegénynek! :)

2012. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok csecsemő igy altatja el magát ( forgatja a fejét egyik oldalról másikra). Ha éhes lenne orditana. Szerintem hagyd aludni,tudja ő mi kell neki. Az idegrendszerük ilyenkor még életlen,sokára és nehezen jutnak a mély alvás fázisába.
2012. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
életlen=éretlen:D csak laccsolok:P
2012. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!