Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek betehetem a...

Szerintetek betehetem a kisfiam a babakocsi sportrészébe, ha még magától nem tud ülni?

Figyelt kérdés
A sportrész is dönthető egy kicsit. Még a mózes részt használjuk, de már nem nagyon kényelmes neki.
2012. febr. 7. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

mit jelent, hogy kicsit dönthető? mennyi idős a baba?


elméletileg nem ültetheted amíg nem ült fel magától.

persze ha már nagy, 8-9 hónapos akkor egy félig döntött babakocsiba beültetheted, már erős a gerince, de mondjuk egy 4 hónapost kicsit dönthető sport kocsiba nem kéne ültetni

2012. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A sportrészt bele lehet kattintani a vázba és egy fokozatban hátra dönthető( kis mértékben). A babám nyolc hónapos.
2012. febr. 7. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Lányom 4 hónapos korától üvöltött a mózesben, úgyhogy akkor volt egy kis szünet, amíg nem babakocsiztunk, mert még a sportrészbe nem mertem ültetni, de aztán 6-7 hónaposan már beletettem sportrészbe (döntve, tehát félig-meddig feküdt). Ekkor még ő sem tudott stabilan, önállóan ülni, de mivel félig fekve ült, ezért nem volt gond.
2012. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 7 hónaposan tettem át a sportrészt a kocsira. A fiam akkor még nem tudott stabilan ülni, de dönthető volt az ülés. Megdöntöttük, nem dőlt el benne, nem csúszott le. A hordozó már nem volt neki kényelmes. Persze nem volt benne órákat...Kb.úgy döntöttük meg neki mint az etetőszékét.
2012. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mar 8 honapos??? Azt hittem kisebb azert kerdezed.. Hogyne lehetne! Szegeny babat rakjad bele a sportba nyugodtan, persze hogy utal mar fekudni!!! A mozes reszbol ki lehet mar venni a babat 6 hotol. Ha megnezed a hasznalai utasitast ott is irjak 6 honapos kortol... Az en babam mar 5 hos kortol a sportban ult, mert egyszeruen utalt fekudni es allandoan orditott ha setalni vittem. Erre beraktam ot a sportba 45 fokon es csodak csodaja megszunt a siras....
2012. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Babám jól érzi magát a mózesben(egy ideig) csak most beöltöztetve nem valami kényelmes neki!
2012. febr. 7. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában a babák 8 hónaposan már tudogatnak ülni, bár vastag téli cuccokban minden más, meg a sportkocsi ülésének a mérete, alakja, mélysége, merevsége-puhasága, szélessége is számít, hogy mennyire támasztja meg a kicsit, nem csak a dőlésszög.


Ha a kis mértékű döntés mellett mikor beülteted a babakocsiba azt látod, hogy a gerince még "összerogy", nem tudja tartani magát, összecsuklik, akkor szerintem ne ültesd még így bele, hanem szerezz jobban dönthető sportészes kocsit, vagy a mózesban póckold fel jobban.

Legjobb ha a gyerekorvostól vagy a védőnőtől megkérdezed, mit csinálj, mi jó a baba gerincének.

Kellemes kocsizást nektek:))

2012. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!