Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós kisbabám náthás lett ma...

8 hós kisbabám náthás lett ma reggelre. Vigyem orvoshoz? Hogy szívjam le az orrát?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos eddig "paranoiásnak" nézett, amiket kérdeztem tőle, mintha túlaggódnám a dolgokat. Egyszer kérdeztem, visszavigyük-e, ha nem múlik el a hasmenése 1 hétig - azt mondta, akkor vigyem, ha nem kap levegőt! Ez az egy gyerekorvos van 40 km-en belül. Férjem meg azzal foglalkozik, ki mit szól.Most persze ő is tanácstalan, amikor montam neki, hogy a kisgyerekeknél azért veszélyes, mett nem tudják kifújni, mellette vannak a melléküregek.

Tőlem kapta el, vírus vagy baktérium vagy infulenza. Unokatestvére volt náthás vasárnap, tőle kaptuk, azt nem tudom, hogy járvány van-e errefelé.

Nem jön ki semmi az orrszívóval, meg folyamatosan sír és védekezik is ellene, így nehéz, de hallom, ahogy szopizáskor veszi a levegőt, és tüsszög, folyik az orra. Mit csináljak? Vagy ha tüsszög, majd kijön? Nincs porszívós orrszívónk.


2009. jún. 2. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Vidd el orvoshoz,ő még kicsi. De közbe tudod neki szívni porszivó orrszívóval,nagyon jó!! Az én kislányom 7 hós,és sajnos már 4* volt náthás,és pár napon belül elmúlt,de sokszor szívtuk neki!!

Minden jót,mielöbbi gyógyulást

2009. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tengervizes sprayt vegyél a babának az feloldja a eldugult orrot. Úgy szívd le hogy a orrszívót az orrlyukban kicsit befelé és lefelé tartod, mert ott gyűlemlik fel a cucc. Van hogy 10-20 perenként is szívni kell, hogy ne legyen felülfertőzés. Ha besárgul, vagy bezöldül, azonnal vinni kell az orvoshoz, mert akkor már baci is van és ez okozza a garat,-tüdőgyulladást. stb.Ill lehet még kapni nasivin orrcseppet miután kiszívtad az orrát ezzel kell csppenteni hogy az orrnyálkahártya duzzanatot csökkentse és akkor nem folyik annyira az orra. Viszont ezt csak napi 3 szor lehet alkalmazni. Homeós dolgokat is lehet kapni náthára. Ha még dokihoz nem is mész a gyógyszerész biztos segít.
2009. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is meg van fázva és én elvittem a dokihoz. Antibiotikumot nem akart felírni egyenlőre. Tanácsára Sinupret cseppet vettem (homeos), Nasivin orrcseppet, Cebion cseppet, ezek mind recept nélkül kaphatók. Illetve még napi 1 ampulla Calcimust kell adnom, de ehhez sajnos kell a recept.

Orrszívás előtt tengervizes sóoldatot fújok bele az orrába (Sterimar, vagy lehet Fluimare is), várok kb. 1 percet hogy oldja a váladékot és orrszívóval kiszívom az orrát. Naponta többször érdemes, hogy utána nyugodtabb legyen az éjszakánk. Véleményem szerint érdemes porszívós orrszívóba beruházni, mert nem egy magas összegbe kerül, viszont hatékonyabb, mint a többi orrszívó.

Ja, ezeken kívül Baby Loof balzsammal kenegetem reggel és este a kis hátát, ez felszakítja a nyákot és könnyebben ürül. Szintén recept nélküli, én speciel DM-ben vettem.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2009. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Homeopátia úgy tudom, csak megelőzésre való.

2009. jún. 2. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Tünetekre is jó a homeó.Remélem megtudod nyitni. Ez nagyon hetásos.

Pici vizben feloldod és úgy adod a babának elején lehet óránként is, kérdezd meg a gyógyszerészt. Köhögésre a stodal szirup.

[link]

2009. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2009. jún. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!