Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emésztési probléma 8,5 hós...

Emésztési probléma 8,5 hós babánál? 6 hós kora óta hozzátáplált babánk naponta 6-8 alkalommal kakil. Anyatejet is kap naponta 4-szer, illetve 1-szer eszik gyümölcsöt,2-szer főzeléket.

Figyelt kérdés

Közel egy hétig hasmenése volt a babánknak, és a súlya is a másfél hónappal ezelőtti szintre csökkent vissza. Voltunk vele háziorvosnál, ill. a Heim Pálba is. Vér- és vizeletvizsgálaton minden rendben volt. Normaflore-t és Normalitot kapott.

A Kicsi azóta is naponta 6-8-szor kakil naponta, igaz már nem folyós. Ez szerintetek normális? Amíg csak anyatejet evett akkor is sokszor kakilt, de szépen gyarapodott.

Nektek hányszor kakil naponta a baba? Az elfogyasztott gyümölcs/zöldség mennyire felismerhető a pelusban? Hogy lehetünk biztosak, hogy az emésztőrendszere érett a hozzátáplálásra?


Válaszaitokat előre is köszönjük!


2012. febr. 7. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

kóstoltatsz, betartva a szabályokat? pelusból nem egy az egyben látod viszont az ebédet. mert ha nem, akkor meg tudja emészteni.

nem vezettél be valami újat? miket eszik általában, miket adsz neki gyakrabban?

inni mennyit és mit iszik? forralod még neki a vizet?

2012. febr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, az új ételek bevezetése fokozatosan történik, 4-5 nap alatt. A pelusról sajnos nem tudok egyértelműen nyilatkozni, színazonosság van (pl. sütőtök, répa, banán), állagra változó, volt már kb. 1 hónapja bogyós is. A túró bevezetését követően jött elő a hasmenés, de már 1 hete nem kapott tejterméket. Előtte sajtot tünetmentesen.

Most diétán volt, csak krumplit (nem nagy sikerrel) és répát kapott, ill. tegnap már sütőtököt is.

A tej mellett csak minimális forralt vizet ivott, most a Normolittal 2x2 dl-t vizet is megiszik

2012. febr. 7. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:

az, hogy a sütőtök, banán, répa visszaköszön, az normális, pont ezek azok amik... :)


én inkább hiányra gondolnék. ásványi anyag vagy vitamin.

sok husit adj neki, diéta közben is a krumplihoz mehet.

folyadékra nagyon nagy szüksége van mióta hozzátáplálsz, napi fél liter legalább legyen mag. kipróbálhatod, hogy 10óraira nem gyümölcsöt adsz neki, hanem frissen facsart gyümilevet vízzel hígítva, lehet ez is segítene.

2012. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 8 hónapos múlt és 2 vagy 3 hónapja átestünk egy olyan nyavalyán (az orvos sem tudta megmondani, h mitől lehetett), amitől 1 hétig ő is 6-8X kakilt. Eleinte volt csak hasmenése, utána már normális állagú lett a széklete, de gyakorlatilag, ahogy megevett vmit, fél óra múlva az ki is jött belőle. Még szaga se volt.

Az én babám is fogyott.

Sokat itattam, Normaflore-t 2X kapott, meg 2X HIPP ORS 200-as sárgarépalevet. Meg persze székletfogó kajákat kapott mellette.

A gyerekorvos azt mondta, h gyógyszert nem ad rá, mert inkább ürüljön ki szervezetéből, ami a hasmenést okozza.

1 hét után elmúlt.


Jobbulást neketek!

2012. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Ma reggelre áttört újabb két foga, lehet még az is rátesz egy lapáttal szegénykémnek...

+ Az nem lehet szerintetek, hogy túl gyakran adok neki kaját? Mert amikor nincs hasmenése, akkor is van 4-6 kaki egy nap. 6-kor tej(van hogy 8-kor is) 9:30 gyümölcs, /alvás/ 11:30 tej, 14 főzelék husival, /alvás/ 16:30 tej, 18:30 főzelék, 20 tej. Lehet hogy nagyon megterheli a pociját?

2012. febr. 8. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
hát azt nem irtad mikor mennyit kap egyes ételekből, de egy kicsit soknak tünik nekem, szerintem ritkábban próbáld meg mert ennyi idő alatt nem biztos hogy teljesen megemészti és ez kihatással van a székletre. lehet nem is mindig éhes de eszik, mert enni szeret. enyém is ilyen. kicsit mértékletesebben ha van elég tejed inkább azt kapjon és csak egy étkezést válts ki egyenlőre.
2012. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat és a tanácsokat! :)

Szerencsére már rendbejött a kislány.

Ritkítottam az étkezések gyakoriságán is, hátha az volt a ludas...

2012. febr. 16. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!