Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek a babája egy éves...

Van akinek a babája egy éves és nincs tudatos szava, csak azt mondja hogy: mama, baba, dede, dádá, nyem, ez kevés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kevés. Még két évesen sem biztos,hogy érthető szavakat mond. De ezek a szavak is tudatosak,mert arra használják,amire ráillik.
2012. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kevés! Figyelj, mert gyönyörű, ahogy beszélni tanul a kisgyermek. Énekelj, verseket mondj (Weöres/Bóbita) azt szereti -:)))
2012. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én Lányom 15 hónapos, de még egy darab tudatos szava sincsen, pedig nagyon sokat foglalkozunk vele. Tegnap volt itt a védőnőnk és azt mondta, hogy ne aggódjak, nincs semmi gond, majd másfél-2 éves kora körül szépen be fog indulni a beszéd. Persze a saját kis nyelvén halandzsázik, énekelget, de semmi olyat, amit mi is értenénk!
2012. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék ha ennyit mondana legalább a kisfiam! 17 hónapos, semmit nem mond. Csak MÁMÁMÁ-t ha éhes, és közben rohan a konyhába :)
2012. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem illik visszakérdezni, de miért akarja mindenki, hogy 1 évesen már szaladjon és beszéljen a gyerek?
2012. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1 éves a kisfiam, még azt sem mondja, hogy mama, baba, szóval a te babád nagyon is ügyes! Nálunk egész napos gagyogás van, főleg ilyesmi, hogy tete, addadaé, dedejá, és hasonlók!:))) Sőt, újabban mindenre azt mondja, ami tetszik neki, hogy u-u. Ez a vau-vau kutyusból jött, azóta a maci is u-u, meg minden. Ami tudatos volt 2 napja, az az, hogy "táti"-ezt akkor mondta, amikor meglátta a tápszeres üveget (tápi). Azóta sem ismételte meg. Szóval nyugi, egyelőre szívják magukba, amit hallanak, aztán majd egyszer csak megleődsz, hogy minden nap újabb és újabb szavakat mond!

1 éves és 12 éves "csöppségek" anyukája:)

2012. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sláger az anya ada néha már az apa. Tudatosan használja a halandzsa szavait is, pl a tesója bádtus=bátyus mert próbáljuk a ki kicsoda kineket megtanítani nekik.

ott a ham, isz, cici, nem, dem=de.


És ha sokat csipogsz neki, vagy esetleg más nagyobb kisgyerek, és fogékony rá akkor figyelgesd mennyire édesen próbálja esetleg énekelni mondani amit te. Lányom velem énekli a kiskacsát bár aki azt megérti...

2012. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kevés,én lányom is egy éves és csak annyit mond:bab mam,gaj gaj,nem nem,meg gügyög,tapsolni megtanultunk,és mutatja az orrát minden baba más:)
2012. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem, mostanában mi ez a "rohanás". :) Az én kislányom 17 hónapos, de érthető szava még Neki sincs. Persze, hangokat remekül utánoz, de mama,papa, ilyesmi még nincs. Majd lesz. :)
2012. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 11 hónapos, még ennyit se mindig mond. Engem már 6 hónapos kora óta azzal piszkálnak, hogy miért nem mondja ki, hogy mama, dada stb.
2012. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!