Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első fogacska? Hogy viselte...

Első fogacska? Hogy viselte babád?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt? Mennyi idő alatt bújt ki? Csak a fogzásnál szokásos tünetek voltak vagy esetleg jelentkezett valami "extra" is?
2012. febr. 9. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos, most bárjuk az első fogat. Kicsit nyűgibb, de semmi extra.
2012. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4,5 hós, maga volt a pokol,azt hittem feladom mint anya...sírtam vele együtt kb 3 hétig...
2012. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. 7 hónapot alig töltötte be,már ki kandikált az első fogacska. Észre sem vettük,csak amikor már az ínyét áttörte! 8 hónaposan jött 3 foga egyszerre,akkor kicsit nyűgösebb volt nappal,enyhe hőemelkedése is volt,de semmi más.

2. 5 hónaposan jött ki az első,dettó,mint a nővérének-észrevétlenül.

Természetesen a nyáladzás megvolt 2-3 hónapos koruktól,ahogy az lenni szokott,de semmi más.



Üdv:3 lányos

2012. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7 hónaposan jött ki az első foga lányomnak, észre sem vettük. Az 5. fogig így volt. Aztán a 6. nehezen jött ki, éjjel fel-felébredt sírva, sikítva, de viszonylag hamar meg lehetett vigasztalni. A 7.-8. foggal nem volt baj. A 9-12 fog viszont megint csak nehezen jött ki, akkor megint kelt éjjel. Néha elég volt egy-egy simogatás és visszaaludt, néha viszont 1-2 órát is szenvedett vele. Ilyenkor kevesebbet evett napközben. Most itt tart, 16 hónaposan.
2012. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első foga 5 hónaposan jött ki. Ez a jobb alsó őrlő volt.

Hogy viselte?! Húúúúú ... 2 hónapos korától azt hittem, hogy megőrülök. 24 órából 6 órát, ha nem sírt miatta, akkor semmi. Mikor kibújt neki, aludt egyhuzamban kb. 6 órát és nagyon bekajált.

Előtte max. az éjszakákat aludta át (aminek örültünk) és alig akart néha enni. Mindent rágott, amit elért és a szájába tudott tenni.


Most 6 hónaposan jött ki az alsó középső foga. Ez kevésbé viselte meg. Szinte észre se vettük.

7 hónapos lesz 4 nap múlva és most jött ki reggel a mellette lévő.

Védőnő szerint még 1 hónap és kijön a felső kettő, plusz még 2-re mondta, hogy határeset. Nagyon duzzadtak neki.


Most (már) nem szenved, de az elsőnél ... én azt hittem, hogy itt a vég :|

2012. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3,5 hónaposan, 1 hete bújt ki az alsó kettő. 4-5 napig kevesebbet aludt, kicsit nyűgösebb volt, ill. éjszaka óránként felsírt:-( De ez csak 3-4 éjszaka, míg áttörte az ínyét.

Amúgy 2 hónapos kora óta mindent a szájába töm:-) Korábban csak ennyi tünet volt, hogy folyt a nyála és mindent betömött a szájába.

2012. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első kettő alul egyszerre jött ki, szinte észre sem vettük, most a következővel már 2 hete szenved...
2012. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!