Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, van másnak is egy...

Anyukák, van másnak is egy éves babája aki még nem nagyon eszi a darabosat? A tiz-11 hósnak való bébikaját megeszi, de ha pl főzök és csak villával töröm az még tul nagy falat neki

Figyelt kérdés
A doki mondja ez igy rendben van,de ugy eltudok keseredni mikor ismerőseim mondják az ő babájuk vajas kenyeret eszik,meg az ő felnőtt ebédjüket pörkölt,r hús stb,én else tudom képzelni hogy a kislányom most ilyeneket egyen
2012. febr. 10. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

viccelsz?:)

az enyém 17 hónapos koráig csak a tökéletesre turmixolt ételt ette meg, még a 8 hónaposnak való pici darabos bébiételtől is öklendezett. engem nem zavart:)

2012. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi megnyugtattál :)már annyiszer megfogattam nem figyelek másra hiszen minden baba más.
2012. febr. 10. 08:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen. Ha olyanja van, akkor még a darabos bébiételtől is öklendezik. A kenyérhajat elmajszolja, de ha kenyeret akarok neki adni, csak nagyon picike morzsákban eszi. Érdekes, mert a húsleves csíkját megeszi, de ha pici krumpli van benne, már van, hogy öklendezik. Egyelőre turmixolunk, mellette gyakorolunk kenyérhéj majszolással, meg babakeksszel. Már ő is tudja, hogy mit tud lenyelni, ha nagyobb darab kerül a kenyérhéjból a szájába, akkor kitúrja a nyelvével, vagy kibányássza a kezével.
2012. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és 10 hónapos.
2012. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy banánkarikákat, egyéb puha gyümölcsöt, puhára főtt zöldséget (pl. répa) adsz neki, megeszi-e. Nálunk a darabos ételek ezzel kezdődtek kb. 10 hónapos korában, és nagyon jóízűen ette a kisfiam. A krumplit nagyon sokáig semmilyen formában nem ette meg, a kenyérféléket, kiflit stb. 11 hónapos korától kezdte elmajszolni. És még valami: a puha darabos ételeket kézzel ette, akkoriban nem akarta, hogy én adogassam a szájába.
2012. febr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A lányom 2 hét múlva lesz 1 éves. A darabossal nagyon rossz viszonyban voltak mindig is. Aztán az elmúlt 1-2 hétben már a 8 hónapos kajákat is le kellett turmixolnom, mert nem ette meg.

A vajas kenyeret is próbáltam, kicsi falatokat adtam neki, de megevett 1-2 darabot, és elég is volt.

Aztán pár napja már egyáltalán nem akarta megenni a főzelékeket. Még úgy sem, ha teljesen simára volt turmixolva. Tegnap este kínomban kentem neki egy szelet kalácsot. Az ölembe vettem, és megkínáltam. De nem téptem neki, hanem harapta. És így szépen meg is ette az egészet. Azzal a 2 fogával. Le is döbbentem rendesen. :)

Szóval most ki kell tapasztalnom, mi az, amit még harapható formában tudok adni neki. Én nem tudom, ez most honnan jött neki, pedig már láttam magam előtt, hogy 2 évesen majd viszem a bölcsibe a turmixolt bébiételt. :D

2012. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 16 hónapos, és nálunk fordítva van.:)) Ha a levesben a répát villával összetöröm, és adom lével együtt, simán megeszi.De a darabos bébikaját turmixolnom kell.Nem öklendezik tőle, de nem is eszi meg.Kb. 6 kanál után elfordítja a fejét.És ő eleve egy törékeny, madárétkű kislány, nála nem mindegy, mennyit eszik.Szóval a házi kaját eszi meg darabosan.De van, hogy a levest is leturmixolom, mindennel ( zöldség, tészta, hús) együtt.A kenyeret, puha piskótát harapja is, de szívesebben adom én a szájába, vagy felcsippenti magának, csak ilyenkor sokszor megy mellé, és nem nagyon szeretem, ha játszik az étellel.Ha nagyot harap, kiköpi, de ő is sokszor öklendezett.Talán 8 hónapos lehetett, amikor a kezébe adtam a kiflit, és akkorát leharapott ( pedig ott voltam), hogy elvörösödve öklendezett, fulladozott, fel kellett kapnom.Remegtem, mint a kocsonya.Na, ettől úgy rám jött a frász, hogy a férjem tanítja harapni, mert én innentől kezdve vagy fél évig semmit nem adtam a kezébe. Egyébként olvastam valahol, hogy hiába van foga a babának, egyelőre még nem tudnak vele rágni.Az én lányomnak 10 foga van, de a nagy részének még csak a teteje van kint, és hiába van rágófoga, azzal a kis csipkével még nem tud rágni.Kísérletezni kell, óvatosan, előbb-utóbb minden gyerek megtanulja, sajnos az öklendezés, néha hányás benne van a pakliban, ez is a tanulási folyamat része, de engem is nagyon megvisel.Néha én is elkeseredek, mert még mindig több a pépes, de törekszem rá, hogy ne így legyen.
2012. febr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,nálunk is tegnap este kalácsot evett a lányka kakaóba mártva de keveset.Ilyeneket nekem is eszik hogy mandarin, kifli,répa,túró rudi,de csak kicsit ez nasi annyit nem hogy étkezésnek számoljam na mindeggy látom nem vagyok egyedül ez megnyugtat:)(almát banánt utálja nem tudom miért már sokszor probáltam nem kell neki
2012. febr. 10. 08:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne keseredj el, a dokinak igaza van, az enyém 17.-én lesz egy éves, a szomszéd mondogatta, hogy át kéne állni darabosra, meg is próbáltam, túrógombócot kapott falatokban, megette, de keveset és nagyon lassan, nem tetszett a dolog, úgy éreztem megerőltető neki. Másbap jött a védőnő, megkérdeztem, azt mondta, hogy nem kell még darabosat ennie, elég ha néha kap valami rágcsát, nálunk így csak a tízórai és az uzsi darabos, akkor nem zavar, ha kevesebbet eszik, ez lehet valamilyen kenyér, banán, babakeksz, van, hogy krémtúrót készítek, egyébként szeretek nagyon püréket gyártani neki ebédre, sőt majd hiányozni fog ha már nem kell. Mellesleg egy csomóan erőltetik, hogy ebben a korban csak darabosat egyen a gyerek, majd büszkélkednek ezzel, aztán panaszkodnak, hogy keveset eszik, baj van a súlyával stb. Mellesleg próbálj meg megenni egy szelet kenyeret mondjuk csak a metszőfogaiddal...
2012. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy 16 hónapos a lányom,utolsó válaszolóval egyetértek! Ha már eszik egy-két falat finomságot, ahogy írtad, akkor semmi gond! Innen már csak egy lépés a rendes darabos étkezés.Az a lényeg egyelőre, hogy szokja, legalábbis szerintem.Rengeteg időtök van még mindenre, a kicsi elszaladni nem fog, és meg fogja tanulni, csak sok türelem kell hozzá.Néha nem lesz könnyű, főleg, ha majd elkezded az önálló evésre szoktatást. ( védőnőm szerint még én se vagyok elkésve, mert "hivatalosan" is ráér 18 hónapos korban)
2012. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!