Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok tápláló ételeket...

Ajánlanátok tápláló ételeket 10 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon mozgékony, ezért lassan megy a súlya. A védőnő azt tanácsolta, hogy adjak neki kalóriában gazdag ételeket. Tudtok esetleg javasolni néhányat? Főleg ebédre és uzsonnára eszik főzeléket, reggel és este még tápszert kap, tízóraira tejpépet gyümölccsel. Foga még egy sincsen, így a darabosak kilőve.
2012. febr. 10. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár az én kisfiam még csak 8 és fél hónapos, de a következőket szoktam variálni neki.

Alap a burgonya (gondolom nálad is), ehhez jön a hús (nálunk: galamb, házi tenyésztésű, apukámtól kapjuk)sárgarépa, sütőtök, néha kevés karalábé, karfiol, ja és persze mindezt natúran, a végén mindig almával finomítom - ízesítem be a főzelékét.

Evett már virslit, tojássárgáját és előszeretettel kuncsorog ki falatkákat a mi reggelinkből /vacsoránkból. Foga még neki sincs, de a kis kifli falatokat olyan szépen elnyammogja, hogy öröm nézni :)

A tízórai nekünk is tejpép- gyümölccsel, de épp a minap főztem neki egy almát és összeturmixoltam az előző nap megsütött sütőtökkel. Imádta :)

Amúgy a többi étkezés nálunk még anyatej.

2012. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kiflit,zsömlét, kenyeret nem szoktál adni "reggelinek"?El tudja majszolni attól még hogy nincs fog.

Rizs?Finom, laktató!

2012. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tízórai gyümölcsbe reszelj kekszet,és uzsira mehet"tejbe"gríz,kenyér,kifli feltéttel!
2012. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor kislányom elkezdett fogyni, a doki nekünk a Sinlacot ajánlotta. Ez egy pépszerűség, amit önmagában is meg lehet enni, és nagyon tápláló, de alkalmas sűrítésre is, akár főzelékekhez, akár gyümölcsökhöz. S jó vitamindús, úgyhogy szerintem egy próbát megér.


A főzelékeket mivel sűríted? Tehetsz hozzá mindig krumplit is, és persze husikat.

A gyümölcsökhöz pedig tehetsz kekszet vagy babapiskótát, amivel laktatóbb, "töményebb" lesz.

Eszik már tejtermékeket? Sajtot (mondjuk főzelékhez keverve) vagy túrót (mondjuk gyümölcstúrót készíthetsz belőle) vagy esetleg joghurtot (ezt is hozzáadhatod gyümölcsökhöz, kekszekhez).

Húsleves megy neki? Az is elég kalóriadús.


Amúgy hány kiló most és mennyivel született? Mi az hogy lassan megy a súlya? Ilyenkor már lassulni szokott a hízás mértéke, és a legtöbb gyerek lemozogja, amit eszik. Ezt csak azért írom, hogy esetleg megnyugtassalak, hogy nem is olyan biztos, hogy "hízó-kúrára" kell őt fogni.

2012. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2700 grammal született és most 8200 gramm. Havonta kb. 100-120 grammot hízik. A védőnő szerint kevés... Szerintetek?
2012. febr. 10. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Születési súlyához képest jól fejlődött. A 100-120 gramm nem sok, de gondolom nem minden hónapban hízott keveset, hiszen most azért jó már a súlya.

Amiket írtam és amiket mások írtak megpróbálhatod úgy adni neki a kaját. De ha jó étvágyú és sokat mozog, akkor lehet most lassabban fog hízni, de szerintem ez még nem baj, még nem történt semmi "kóros".

2012. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!