Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korban KELL a...

Hány hetes korban KELL a babának visszamosolyogni, valamennyira már kommunikálni a környezetével?

Figyelt kérdés
Úgy értem mi a max., amire azt mondják, hogy ha pl. nem mosolyog, nem gagyorászik, akkor gond lehet.
2012. febr. 10. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

10 hetesen már szoktak mosolyogni.

De szerintem nem ez a lényeg. Azt kell figyelni, hogy követ-e a szemével, néz-e az arcodba, ilyesmi. Ezt már jóval a mosoly előtt elkezdik. A gagyorászásnak szerintem nincs fix időpontja, de az még később van.

2012. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mosolyogni már elkezd 2 hónaposan, de az csak reflexszerű, a visszamosolygás, gagyogás, felismerés hangokra, tárgyakra az kb 10-12 hetesen jön elő! Bár ez babafüggő!
2012. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden baba egyedi ütemben fejlődik.Bármilyen furcsa is az én kisfiam ma 4 hetes és visszamosolyog ránk.
2012. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 8 hetes korában kezdett el mosolyogni. Ekkor még szerintem nem tudatosan csinálta.

3 hónapos volt, amikor már tudatos volt, kb. 5,5 hónaposan kacagott először.


2 hónapos oltásnál jegyezte meg a védőnő, hogy milyen szépen "beszél" már. Akkor már járt a szája a lányomnak.

Azóta be sem áll. Folyamatosan mondja a dolgokat :))

2012. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

A kicsike lányom 7 hetes, mosolyog, de csak álmában, ránk még nem igazán, illetve mintha próbálna, de nem sikerül neki.

2012. febr. 10. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, h KELL, de a visszamosolygás általában 5hetesen van. Azt nem tudom gagyarászni mikor kezdenek, mint ahogy azt se, h mikortól számít ezeknek az elmaradása gondnak.

Itt végigkövetheted a babák átlagos fejlődését, kiválaszthatod amelyik hétre kíváncsi vagy:

[link]

2012. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 5-6 hónapos volt mikor mosolygott, addig nem volt kedve a hasfájástól, csak egész nap sírt.
2012. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hetesen mosolygott elősször reflexszerűen, főleg félálomban. 8 hetesen már visszamosolygott. 6 hetes volt amikor elkezdett gőgicsélni (eü, egü, giii, öööö, igeee kb ilyeneket mondott). Amúgy általában 6 hetesen kezdik, de csak akkor számít elmaradásnak ha 3 hónaposan még nem gőgicsél. Gagyogni 6 hónapos korban kell elkezdeniük (a fiam csak akkor kezdte el), de van olyan gyerek aki már 3 hónaposan gagyog, de azért ez ritkább. Követni középvonalig 6 hetesen kell nekik, ekkor már felveszik a szemkontaktust is tudatosan. Kacagni a fiam 3,5 hónaposan kacagott először, de ez nagyon változó, hogy mikor kell. De valahol olvastam, hogy 4 hónapos korban, aki még nem kacagott hangosan, azt el kell vinni orvoshoz, ez nem tudom mennyire helytálló.

A hang irányába 3 hónaposan kell fordítania a fejét.

2012. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
születése óta mosolyog álmában. Most 8 hetes, már csak egy hajszál választja el a tudatos mosolygástól, látom rajta, hogy olyan kedvesen néz, szinte már mosolyog.
2012. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb 2 hónapos volt, mikor a cumival megcsiklandoztam a száját, és nevetett.Elötte csak az esti tejcsi után mosolyodott el.10 hónaposan kezdett el gagyogni.
2012. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!