Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszi 2 órával korábban,...

Miért hiszi 2 órával korábban, hogy reggel van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kislányom most lesz 5 hónapos, kb. 3 hete a szokásos reggel 8 óra helyett 6 órakor kezdi meg a napját a játékkal. Szinte születésétől átaludta az éjszakát éjjel csak cumit kért. Most azonban vagy 5kor vagy 6kor enni kér és 6 óra körül kezdődik a reggeli játék 2 órát, majd jön a délelőtti alvás...stb. Légyszi segítsetek! Mit csinálok rosszul?

Előre is köszönöm mindenkinek! :)


2012. febr. 11. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi! Nekünk is csúszott mi pár nap múlva töltjük az 5 hónapot. Ez azért van, mert megváltozott a kaja szükséglet. Hamarabb lesz éhesebb. Ha tápszeres akkor próbáld meg a következő adagot megetetni vele. Ha megeszi akkor van esély rá, hogy pont behozod az elveszített 2 órát. Nekem 1 órával ígyis hamarabb kel és átált a 4 órai 5x etetésre...ígyis 8 órát alszik, amiért összeteszem a két kezemet. Igaz 10kor fekszik én pedig még nagyon nem...de hiába kel 6kor utána még reggel 10ig aludni is fog. Eddig 3 óránként evett. Tehát volt különbség. de 4 óra íde vagy oda...neki kel jóllakottnak lennie. Mikor gyermeket vállaltam nem hittem volna, hogy lesz olyan szerencsém, hogy bármennyit is alhatok (sok riogatós sztory). Szóval ígyis hálát adok az égnek. Tapasztald ki újra, hogy mikor óhajt enni és mennyit és tervezd át a napirendet.
2012. febr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem csinálsz rosszul!Változnak a szokásai és ez még sok mindenben így lesz.Lehet csak az idő miatt lehet mozgásfejlődési ugrás lehet a foga miatt.Ha szerencséd van akkor majd magától visszaáll a régi kerékvágásba.
2012. febr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is a kajára gondolok már, mert rengeteg mindent kipróbáltam eddig csak a sűrűbb etetést nem. Tápszeres baba, úgyhogy megkezdtem a hozzátáplálást is, de csak gyümi délelőtt. Akkor most megpróbálom a plusz mennyiségű kakát remélem igazad lesz! :) persze tudom h még így is szerencsés vagyok és persze szívesen felkelek hozzá, csak tudom h ez a 2 órával korábban kelés valamiért van és az én feladatom ezt orvosolni! Nagyon köszönöm a megnyugtató vàlaszokat!! Jó babázást!
2012. febr. 11. 08:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem rajtad múlik, 7 hósomnál többször is voltak ilyen pár hetes időszakok. Próbálj meg örülni hogy nem 4-kor kezdi:)


De ami bevált az az hogy akármilyen ébernek is tűnik, vigyorog, indulna el, visszarakom evés után és odaülök mellé, akár a szemem is becsukom, és 90%-ban visszaalszik egy kis nézelődés után. Mindig azt hiszem hogy most aztán tuti nem fog aludni, de mégis...5 hósan még ott sem kellett ülnöm, csak kimentem és egy kis gagyarászás után elaludt.


Ill. akkor nem csinálta ezt, mikor 3-4 körül felkelt enni, akkor ugye nem volt éhes fél 6-kor. Ha nagyon nem bírod, keltsd fel akkor enni, bár nem tudom ez mennyivel jobb. Én gondolkodtam rajta, de szerencsére nincs rá szükség.

2012. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg kipróbálhatnád az álometetést. Én a kisfiam 4-től 7 hónapos koráig alkalmaztam. Mindig este 11-kor kapott tápszert (kb. fél-3/4 adagot evett meg), fel sem ébredt rá, és gyönyörűen végigaludta az éjszakát reggel 7-8-ig. Ennyi idősen kb. 4 óránként evett napközben (féléves korában kezdtem a hozzátáplálást).
2012. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igen, amikor elkezd jókedvűen gagyarászni, akkor én mindig kiveszem őt és elkezdek vele játszani, de ezek után egy próbát megér, hogy mit csinál, ha magára hagyom. De ezen az álometetés dolgon is gondolkoztam már, mert végül is a "kellő adagjánál" kevesebbet eszik meg, napi 4X150 ml-t. Simán el tudom képzelni, hogy hiányzik neki az a plusz egy adag, pláne így, hogy most már napközben sokkal többet mozog, átfordul...stb. Nagyon hálás vagyok nektek ezekért a jó válaszokért. Új vagyok még itt és nem hittem volna, hogy ennyi segítséget kapok, mert eddig akiket kérdeztem sajnos semmi hasznosat nem tudtak mondani.
2012. febr. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!