Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba, még csak egy...

11 hónapos baba, még csak egy foga van, mit adhatok neki vacsorára, ami tartalmasabb, mint a tápszer? MErt egyre korábban ébred reggel.

Figyelt kérdés

Reggeli 7kor kb 2 dl tápszer, tízórai fél 11kor gyümölcs, ebéd fél 2kor főzelék, néha desszertnek túró rudi, uzsonna fél 5-5kor tejpép, vacsi 8kor tápszer, van hogy 2 dl, de van hogy csak 1 dl. Reggel pedig a korábbi 7 óra helyett már fél 7kor fent van. Éjszaka meg kb óránként kell inni adnom neki. Nem ébred fel rendesen csak nyöszörög, és nem elég ha visszarakom a cumit a szájába azt kiköpi, és addig nyűglődik amíg nem ihat pár kortyot. Talán ha rendesen jóllakna este, akkor nem lenne ez az éjszakai ivás dolog sem, meg nem ébredne egyre korábban.

Mit adhatok neki vacsira, amivel jóllakik?


2010. márc. 2. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem a tejpép helyett, délután adj neki valami tartalmasabbat.Pl.főzeléket, ha pedig még csak 1 foga van, turmixolj bele csirkehúst, vagy pulykát.
2010. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ebédre kap főzeléket, és hetente max 1x nincs benne hús. Jó sokat megeszik belőle.... De nem akarok neki ebédre is meg uzsira is ugyanazt adni.
2010. márc. 3. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az esti tápszert toldanám meg valamivel előtte. Valami aminek sok a víztartalma. Mondjuk vmi gyümölcs és utána a tápszer.
2010. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is valami tartalmasabb kellene vacsorára mint a tejpép.Én tízóraira és uzsonnára mindíg valami "könnyebb" ételt adok neki(joghurtba egy kis kenyér,palacsinta,gyümölcsök),főétkezésekkor meg főzelékeket.Azért mert csak 1 foga van attól még a darabos ételeket megtudják enni.Legalábbis az én lányomnak nem okoz problémát.
2010. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is 11 hós múlt, neki 1 foga sincs. Hasonló az étkezésünk, mint nálatok, azzal a különbséggel, hogy reggel-este szopik. Én reggel szoktam neki csipegetni margarinos kenyeret, vagy sajtkrémet, ill. néha májkrémet, jól lakik vele. Délelőtt eszik joghurtot, vagy krémtúrót, délután gyümölcsöt babapiskótával, vagy kekszet, és este adom a tejpépet, utána még szopizik, de az önmagában nem elég neki. Éjjel már nem kér enni, csak 1-szer iszik teát. Szerintem a joghurtot/krémtúrót te is kipróbálhatod uzsira, este pedig a tejpépet.
2010. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teát éjszakára semmi kép,én soha nem adtam neki,csak forralt vízet,és kb 14-hós kora óta nem is iszik éjszaka,mert csak az ízéért is fől kell ha megszokja a teát. A szomszédom kislánya 29hós és még mindig 2üveg szörpöt benyakal éjszaka. Szerintem nincs baj a kajával,eszik normálisan. Az hogy jön a tavasz ez inkább megkavarhatja. Meg párásíts éjszaka,elég egy lábas víz a radiátorra.Az én lányom kifejezetten rosszul alszik ha éjszakára bezabál,kb 4-5között uzsizik,igaz neki sokszor akkor is főtétel van,ma is húslevest kért.Este 8-9kor 210 kakaó.Pl az én lányom ilyenkor alszik jól mikor jön a tavasz, a szomszéd kislány meg ilyenkor akkor kell mint a tiéd. Nem beszélve arról ha csak egy foga van,akkor az sem kizárt hogy az is bolygatja. Ne etesd túl éjszakára,és éjszaka ne igyon teát,mert az életbe nem szoktatod le róla. Sok sikert
2010. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kisfiamnak én vacsorára is főzeléket adtam, mindig azt ami ebédről megmaradt.

és még utána lefekvés előtt tápszer.

nyugodtan adhatsz neki kétszer főzeléket.

2010. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8 hótól kétszer kapott főzeléket a fiam.

Én inkább válogattam neki, ebédre főztem valamit, vacsira meg üvegeset kapott, hogy más ízű legyen.

Vagy vacsira valami bőséges zöldséges sűrű levest.

Én szoptattam, de sztem vacsira adj neki rendes kaját, majd az ágyban pancsi után még iszogasson egy kis tápszert.

2010. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kipróbálunk 1-2 dolgot, hátha jobb lesz.

(Csak vizet iszik napközben is, meg éjszaka is. Jobban szereti mint a teát.)

2010. márc. 6. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!