Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak 30 felett elfogadot...

Miért csak 30 felett elfogadott szülni?

Figyelt kérdés

Igaz, én még nagyon fiatal vagyok, befejeztem az iskolámat, férjhez mentem, dolgoztam picit, majd megszületett a lányunk, akit imádunk. Nem a szülők tartanak el, nem nyomorgunk, ami kell, az megvan. Tartom a kapcsolatot néhány ismerőssel, akik 30-35 évesen vállaltak babát.


Mi már a próbálkozás első hónapjába sikerrel jártunk, van, aki 2 évig próbálkozott, mire sikerült nekik, persze, én kaptam meg a magamét, hogy "hát aki sokat csinálja, annak persze, hogy sikerül". (Nem is értem ezt a beszólást...)

Szóba kerül például a szoptatás. Nekem annyi tejem van, hogy jelentkeztem leadásra, az ő babáik tápszeresek. Néha oda-oda szúrnak egy rosszindulatú megjegyzést, hogy "hát annak könnyű, aki ilyen hamar túl akar lenni a gyerekeken".


Ha szóbajön, ki miből milyen márkát vesz, és például azt mondom, a babaruhákat turiból szerzem (ugyanis semmi bajuk nincs, ellenben negyedannyiba kerülnek, mint újonnan), leszólnak, hogy "bezzeg ha vártam volna, megadhatnék mindent a gyerekemnek".


A testem is elég hamar regenerálódott (tudom, ez egyénfüggő). Lassan rettegek a védőnőhöz menni, mert felteszek egy kevés sminket, felveszek egy farmert, meg valami elegánsabb felsőt. Az ott ülő anyukák meg megölnek a szemükkel, ahogy ott ülnek a melegítőjükben, mackónadrágban, holott mindenkinek szíve joga felvenni, amit akar. Én nem nézem le őket, ha nekik az a kényelmes, vegyék fel azt. Kellemetlenül érzem magam. A múltkor is várnom kellett, és egy nő odajött hozzám, milyen aranyos a húgom. Mondom, ő a lányom. Erre kifakadt, hogy minek kellett segélyből gyereket vállalnom, köpni-nyelni nem tudtam.


Én maximális tisztelettel viszonyulok minden édesanyához, legyen fiatal, vagy idősebb, és mégis, mindig megkapom a magamét. Miért van ez?


2012. febr. 11. 16:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

szerintem nem vagy megelégedve magaddal! nagyot tévedek.


én is fiatal anyuka vagyok, illetve mostanában annak számítok, 2,5 éves a fiam és 28 éves vagyok :)

csinosan öltözöm, kis sminket mindig felteszek, férjem 30 éves... meg szoktak állítani az után, hogy milyen jó látni ilyen fiatal családot :) nekem nagyon jól esik, soha sehol nem szóltak meg, nem kaptam meg senkitől, hogy segélyből nevelném a gyerekemet.


egyébként hány éves vagy?

2012. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
"nagyot tévedek?" kérdés akart lenni, bocsi :)
2012. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Az irigység egy nagyon csúnya dolog,főleg ha hangja is van.


A körülötted élök irigyek,ennyit tudok mondani,annyit tudok mondani váltsál baráti kört,az ilyen emberek nem valók a figylmedre.A védönönél meg beszolhatsz te is ám,ne hagyd hogy bántsanak azért mert csinos vagy és nem engeded el magad csak azért mert gyereked van.Helyedben csak annyit mondtam volna: És milyen jó,hogy a segélyből is ápolt vagyok,nem hanyagolom magam mint mások!

Tudom miről beszélsz,a megkeseredett emberek rajtunk töltik ki a dühüket csak azért mert Ők nem tehetik meg azt amit mi.

2012. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom hány éves lehetsz, hogy ennyire "porondon vagy", de én 26 voltam az első babánál, elsőre sikerült, 70%ban használt vagy kapott ruhái vannak (szépek, azt azért ideírom, nem rongyosak) , ha nem is jut annyi idő magamra, de próbálok "rendesen " kinézni...de ismerek 30 valahány évest is ugyanezekkel a "paraméterekkel" :)

Amúgy meg -ha tanácsolhatom. 1ik füleden be , a másikon ki.Tudod: mindenki magából indul ki.....:)

2012. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok (cseppet idősebbnek nézek ki), és semmi bajom nincs magammal. Nem értem, miért kapok ennyi negatívumot.
2012. febr. 11. 17:06
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Úristen! Meg vagyok döbbenve! 26 évesen három gyermekes anyuka voltam,és nem én vagyok az egyetlen,de ezt soha nem tapasztaltam. Ne törődj az ilyenekkel,szerintem csak irigyek,hogy neked hamarabb,simábban jött a gyerek,te csinosabb vagy,mint ők,és kevésbé strapál le az anyaság. Ha újra kéne kezdenem,ugyanúgy fiatalon vállalnám a gyerekeket. Most vagyok 33,a gyerkőcök 13,9,7 évesek,imádom őket,tartom velük a tempót,minden rendben így!

Legyél büszke a gyerekedre,magadra,élvezd az anyaságot. Másoknak meg semmi köze hozzátok!

2012. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy harminc éves kor alatt nem lenne elfogadott szülni.
2012. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek, imádom a lányomat, valószínű ugyanígy csinálnék mindent, ha előről kezdeném.


Van egy rokonom, ő most 40 éves, ő is leszólt, hogy nincs is saját lakásunk (albérletben vagyunk), nincs is pénzünk, de a gyerek, az kell mi? Ő túlvan a 6. lombikján, a gatyájuk ráment, és a saját házuk 90%-a hitelből van. Komolyan nem értem, miért ugatott be ő is.

2012. febr. 11. 17:09
 9/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ennyit foglalkoznod a környezeted vélt vagy valós véleményével. Én nem ítéllek el azért, mert fiatal anyuka vagy, sőt másokat sem, és azokat sem, akik későn vállalnak gyereket. A te életed, a te döntésed.

Egyik barátnőm 23 évesen szült, a többiek is 30 éves koruk előtt. Jó volt őket látni pocakosan is, babával is, tényleg észrevehető, hogy gyorsabban kiheverik a fiatalabb anyukák a szülést. Én 35 évesen szültem az elsőt, most 37 évesen várom a másodikat. Az élet ezt hozta. Eddig még senki a környezetemből nem szólt meg a korom miatt, a védőnő sem, idegenek sem. Lazíts, hidd el, a legtöbb embert egyáltalán nem érdekli a korod, a hülyeségeket beszélő idegenekkel meg nem kell foglalkozni.

2012. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Még valami: engem 30 éves korom után már szinte mindenki azzal nyaggatott, miért nem szülök már. Állandóan magyarázkodnom kellett, hidd el, az sem túl felemelő érzés. Tehát én inkább azt vettem észre, hogy 30 éves korig elfogadott szülni.
2012. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!