Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti használtok fedőlepedőt...

Ti használtok fedőlepedőt (színes pamut v frottír) a gumi védőlepedő felett?

Figyelt kérdés
Mi használunk, de az ételek amiket eszünk egyre színesebbek és gyakran egy-egy folt lesz a színes lepedőn amit akárhogy próbálok tisztítani, nem jön ki. Gyakran még a tea foltok sem akarnak eltűnni. Próbáltam már mindent, áztatás, folteltávolító (aztán persze plusz öblítés, nehogy irritálja a pici bőrét). Most áttértem a mosódióra és a mosószódára de már-már ott tartok, hogy kidobom őket...nektek mi a tapasztalatotok?
2011. nov. 29. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

most pontosan nem értem :S mi nem szoktunk az ágyban enni-inni. mi ott használjuk a lepedőt, Te is arra gondolsz? :/


gumilepedőt meg már megvettem de még nem használjuk, januárban kezdjük a szobatisztaságot, akkor teszem majd föl, addig csak a sima gumis szélű, vagy ahogy te hívod fedőlepedőt használjuk.


nagyon félreértettem a kérdést?

ha pici még a babád gumilepedőt nem szabad használni, mert nem engedi át a levegőt!

2011. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mosódiót ne használj, mert csak szürkíti a ruhákat, a foltot nem szedi ki. Én mosószóda és Nátrium-perkarbonát kombót használok, a gyönyörűen kiszed minden foltot bár ami nagyon koszos én 60 fokon mosom. Ecettel öblítem utána, hogy semlegesítse a lúgos kémhatású szódát.

Egyébként mi gumilepedőt nem használtunk, csak sima pamutot. HA még egy textilpelenkát is ráteszel, akkor kevesebb cucc jut a lepedőre. Szerintem a gumi magában baromi kényelmetlen lenne, nem? (bár nem ismerem)

De amikor már stabilan ül, akkor általában megszűnik a bukás is, így ez a gond is megoldódik. Szerintem emiatt ne dobd ki.

2011. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gumilepedő alatt azt értem, amelyiknek forttír a felső rétege és gumi az alsó, mert mászik, kúszik a pici és a fogacskái miatt sok nyála folyik. Ha nem tennék gumilepcsit a fedőlepcsi alá, akkor a matrac nagyon hamar tönkremenne (nekünk kókusz van). Mi sem eszünk az ágyban :), de evés után van, hogy akár egy órával feljön neki egy kis étel és az megy rá a lepedőre...függetlenül attól, hogy mindig büfiztetjük és várunk jó darabig amíg visszatesszük az ágyba játszani.
2011. nov. 29. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

jaaa, hát akkor tényleg félreértettem :D

mikor még kicsi volt a fiam egy pelust terítettem a lepedőre, az felfogta és simán kihipóztam, majd 2x átmostam.


(a gumilepedő zavart be, aminek csak a széle gumis, azt gumislepedőnek hívják :))

2011. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, gumislepedő van felül - én azt hívtam fedőlepedőnek - és közte és a matrac között van a gumilepedő - aminek a felső rétege frottír, az alsó pedig gumis :)
2011. nov. 29. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Nállunk játszani sem tesszük be az ágyba!Az ágy alvásra való!!Nemtudod máshova tenni mikor játszik??
2011. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!