Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kifeszülök már az étkezéskivál...

Kifeszülök már az étkezéskiváltástól! Miért van az, hogy megeszik 5 hós kisfiam egy üveg sütőtököt amit dúsítok egy kisebb krumplival, mégis meginná az egész adag tápszert?

Figyelt kérdés

Nem is értem már, mennyi főzeléket kéne adnom neki, hogy jóllakjon? Persze nem is lenne nagy ügy, de eddig is sokat szedett fel minden hónapban, most meg előre tudom, hogy magyarázkodhatok a státuszon a súlya miatt.

Utálom az egész hozzátáplálást úgy ahogy van!


2012. febr. 11. 17:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy eszi a tápszert...az én babám 8hós, de már ideg összeroppanást kapok a sok aggódástól, amiért nem eszi a tápszert...a főzelékeket habzsolja!
2012. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
azért írtam, inkább ízesítsd meg a teát, hogy megszeresse, de csak enyhén! A tápszer is édes, lehet h nem ízlik neki. Az én gyerekeim is ittak mézes, citromos kamillát, mégis élnek, azért nem méreg az. Nme kell erősre főzni, csak íze legyen, színe ne, nuincs abban semmi hatóanyag. A tápszertől meg a zöldségektől is kaphat elvileg mindenféle nyavaját, egy borsónyi méz semmivel sem veszélyesebb. A cukor valóban az ördögtől való, de a gyógyszert is beadod, annyi mérget elvisel, annál a cukor azért kevésbé mérgező, ilyen kis mennyiségben egyik sem zavar - viszont lehet, hoyg megszeretteted avizet.,A bébi nem szárad ki, és nem lesz túlsúlyos, te meg nem kapsz idegrohamot. Szerintem, ha mérlegeled, a várható előny százszorosa a kockázatnak :)
2012. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Igen tettem már fel kérdést, mert eléggé aggaszt a dolog. Én sem és az apja sem vagyunk vékony emberek és mióta megszületett teljesen másképp étkezünk, odafigyelünk. Szóval azt akartam ebből kihozni, hogy nem akarom, hogy túlsúlyos legyen, megszokja hogy degeszre tömi magát, vagy rögzüljenek nála rossz étkezési szokások. Tudom, hogy nagyon pici még. Csak össze vagyok zavarodva az adagokat illetően, hogy mennyi a nagyon sok egy ekkora babának...
2012. febr. 12. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!