Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most jó vagy nem az antibiotikum?

Most jó vagy nem az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat hallottam már az antibiotikumokról a kismamáktól, hogy ők biztos nem adják mert mennyire káros a bélflórára stb. Most ezért teljesen tanácstalan vagyok. 3 hónapos babám valószínűleg megfázott, de csupán annyi a baja a doki szerint hogy piros a torka és náthás egy kicsit, de csak annyira már hogy egyszer- kétszer szívom csak (hőemelkedése csak egyszer volt, de az is csak egy órát tartott, nem köhög, nem tüsszög, vidám, jól szopizik)A doktornő ma antibiotikumot írt fel (Amoxicilin-B), de nem tudom adjam-e neki, és ha adom kell-e mellé normaflore vagy valami (a doki nem mondta). Nem látom, hogy annyira beteg lenne és most antibiotikummal tömjem, de a doki meg csak tudja mit csinál. Vagy nem? Segítsetek!
2009. jún. 3. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum a bakteriális eredetű fertőzésekre van kitalálva, a vírust nem pusztítja el. Ezért pl. megfázásra, influenzára felesleges, mert nem attól fog meggyógyulni, csak elnyomja a tüneteket. Nálunk is volt piros torok, láz, híg széklet, de az előbbiek miatt nem is volt szó antibiotikumról, csak Cebiont, sok folyadékot, Normaflort és Smectát kellett adnom. Ha úgy döntesz, h' beadod neki, az egész kúrát végig kell csinálni, és mellé kapjon Normaflort.
2009. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babámnak is írt fel a dioki antibiotikumat, mert fülgyulladásra gyanakodtunk.Én nem adtam neki, és jól tettem mert kiderült hogy nincs semmi baja.Ilyen pici babánál az orvosok mindig ovatosabbak(ami érthető).Mint ahogy az előttem író is mondta az antib. csak bacikra hat,a náthát vírus okozza.Ha te úgy ítéled meg hogy nem annyira beteg, szerintem ne add.Bízz a megérzéseidben!Különben is csak erősödik a kis immunrendszere!Inkább néz valami homeopátiás bogyót, ér annyit mint az antibiotikum!
2009. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oscillococconium.Kisbabáknak is adható.Minden tünetre jó amit leírtál.kicsi vízben 1 tartályt feloldani és itasd meg vele.Előtte utánna fél óráig ne szoptasd, és csak müanyagot használj, fémet ne.Persze ha úgy gondolod!

Előző voltam!

2009. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum, ha valóban szükséges, akkor az a "szükséges rossz". Sajnos nagyon sok orvos rutinból azt ír fel, ha a gyereknek piros a torka vagy meg van fázva. Én sokszor gondolkoztam már rajta, hogy csak úgy ránézésre hogyan tudják megmondani, hogy a gondot éppen vírus vagy baktérium okozza-e (én úgy tudom, hogy csak labor tudná kimutatni tenyésztéssel..). Na, mindegy. Viszont mi már jártunk sajnos úgy, hogy a 16 éves fiamnak antibiotikumot írt fel az orvos, mert be voltak duzzadva a mandulái és a nyirokcsomók is.. Szedte is szegény rendesen, de egyre csak betegebb lett, a láza közel 40 fok volt.. 3 nap után nem bírtam tovább nézni és visszavittem az akkor már beszélni, nyelni nem tudó gyereket a dokihoz. Azonnal elküldött a gégészetre. Onnan azonnal a kórházba küldtek, ui. kiderült ( a kórházban végre csináltak alapos laborvizsgálatot), hogy egy vírus támadta meg és az antibiotikum csak táptalaj volt számukra, még gyorsabban szaporodtak tőle..szerencsétlen 1 hétig volt kórházban, aztán kiderült, hogy a vírus a máját is megtámadta (monomucleosisa volt).

A kicsiknél meg általában, ha úgy látom, hogy nem annyira komoly a dolog, legtöbbször homeós szereket használok, ha 3 nap után nem használnak, akkor megyünk dokihoz..persze, csak ha nincs lázuk is.

2009. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!