Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes a kislányom. Pár...

7 hetes a kislányom. Pár napja kezd elapadni a tejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bal mellemben napközben sem sok van, estére teljesen kiürül mindkettő. Már felhasználtuk majdnem az összes lefagyasztott tejet amit az első 3 héten sikerült lefejnem. Szóljak a védőnőnek, gyerekorvosnak vagy tudok venni tápszert nélkülük is? Másnak is volt,hogy ilyen hamar elapadt? /Tejszaporító tea és homeopátiás bogyó sem segít./
2012. febr. 14. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen. Amennyit csak lehet szoptas, ahogy a baba igényli. Minnél többet teszed cicire annál több tej termelődik. 2-3 liter folyadékot igyál. Vannak időnként növekedési ugrások amikor több tejet igényelnek. Kis idő múlva be áll az igényéhez. Ezért nem szabad pótolni mássa. Nem a levegőbe beszélek. Négy gyerekes anyuka vagyok, mindegyik szopizott. A legkisebb fél éves és még szopizik. Ameddig gyarapszik a súlya 2 heti mérésnél nincs baj.
2012. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szoptass gyakrabban, fejni is kell amennyit csak tudsz. Mikor nekem kevés volt a tejem, akkor is fejtem amikor már nem jött semmi. 5-5, 4-4, 3-3, 2-2, 1-1 percig felváltva. A kezem kikészült, de segített. Hátha neked is.

Tápszert tudsz venni úgy is, ha nincs felíratva csak drágább. 3000 ft körül számíts rá. Mindenképpen gyógyszertárban vedd, ott tudnak nektek valót ajánlani, mert nagyon sok féle van. A legjobb viszont az lenne, ha felíratnád, a gyerekorvos csak jobban ért hozzá.

2012. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

6 HETES NÖVEKEDÉSIUGRÁS!


NEm apad el, csak épp ott tartototk, hogy a babád tejet szaporítana, azért tűnik éhesnek, pár nap alatt tl lesztek rjta, ha mindig mellre teszed, amikor kéri! Keresgélj itt vagy a googleben, rengeteg info var róla, vagy ha aggódsz hívj fel egy LA Leche Ligás tanácsadót!


Ne táplálj hozzá se tápszerrel se lefejt tejjel, hanm szoptass akár óránként :)

2012. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szedd a homeopatiat, Ricinus communis 5CH, naponta akar tobbszor is 5 golyocskat, igyal amennyit csak birsz, es szoptass akar egesz nap, 2-3nap alatt rendezodni fog. Szoptatasok kozott meg fejni, ha nem jon belole semmi akkor is, ha ingert kap a mell akkor fog termelodni. Hozzataplalni semmit se szabad, ha ehes tedd cicire. Mi is pont itt tartunk, tegnap orankent evett ejjel nappal, de mara annyi tejem lett, hogy szetdurranok.
2012. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyobb, kb 3 hónapos volt, amikor elapadt a tejem stressz miatt (betegség derült ki) és nem hittem volna, de visszatért! Állandóan szoptattam, sokat ittam, pihentem, tejszaporító tea és után újra szoptattam! Előtte nem akartam elhinni, hogy van ilyen, de a semmiről sikerült visszahozni. Figyeld, hogy éhes-e, sír-e többet, nem gyarapszik. Addig szerintem ne adj neki pótlást.
2012. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írják az előzőekben, szoptass minél gyakrabban, első éhségjelre(a sírás már vészjelzés!!!), ne agódj, a babád megcsinálja magának a tejet:). A tej ugyanis inger hatására termelődik, a mellbimbót érő inger olyan hormonfolyamatot indít be( oxitocin- prolaktin), amely serkenti a tejképződést. A tej nem "állásban", hanem szopi közben termelődik nagyrészt! A szaporító fejés jó ötlet, próbáld kézzel csinálni, az a leghatásosabb, de ne felejtsd el, hogy a leghatékonyabb a babád:)!

Ne aggódj, ne stresszelj, igyál sokat és pihenj, amennyit tudsz!

2012. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sör vagy Karamalz maláta ital.
2012. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!