Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi vizet/teát/egyéb...

Mennyi vizet/teát/egyéb folyadékot (tápszeren kívül) iszik meg egy év körüli babátok egy nap?

Figyelt kérdés

Most tértünk át a csőrös pohárra, és vagy azért mert nagyon tetszik neki, vagy azért mert tényleg szomjas, de már ma idáig megivott kb. 1 deci vizet. Eddig az aventes kis cumisüvegből itta a vizet, sokszor megkínáltam vele, de akkor is egész nap csak kb. két üveggel ivott meg, ami kb. 2,5 deci összesen. Ezért lennék kíváncsi, hogy a ti babátok mennyit iszik?

Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 15. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen csőröst használtok?

Amúgy nekem is nagyon keveset isznak a fiaim, (1 évesek), ha gyümilé van, persze higítva, az csúszik, abból olyan 2-2.5 dl-t isznak egy nap. Ha tea van, még cukrosan sem nagyon isszák, van hogy 1 dl-t alig tudok beléjük erőltetni. Azt is csak langyosan-melegen isszák meg. (nyáron is)

Ők most kaptak puha szilikonból készült csőrös itatót, ezt elfogadják, de nem vmi jó minőség,(babylove-os, de csöpög meg minden baja van), viszont azt hiszem a Nuk-nak néztem ki egy hasonló csőrösét, talán az jobb lenne.

2012. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekünk tupperes van, annak viszonylag puha a csőre. Van olyan szerinted, hogy túlissza magát? Lehet túl sok a folyadékbevitel egy nap?
2012. febr. 15. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam 10 és 1/2 hónapos, és általában 2-3 dl vizet vagy babateát iszik. Ha gyümölcslé van, akkor többet, akár 4 dl-t is! :)
2012. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom szinte egész nap képes lenne inni. 10,5 hónapos, és kb 3,5-4 dl vizet megiszik egy nap. Hol csőrösből, hol cumisüvegből, mindkettő kéznél van neki, abból iszik, amelyiket előbb éri el. Mást nem fogad el, csak a vizet.

Lehet, hogy jobban szereti a babád a csőrös poharat és azért iszik most jobban. Ártani nem fog neki. :)

2012. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó, azért aggódtam, mert valahol hallottam olyat, hogy a túl sok folyadékbevitel sem jó, de már nem emlékszem, hogy hol. Lehet, hogy hülyeség is az egész, hiszen folyton azt szajkózzák, hogy minél több folyadékot igyunk. Gondolom ez egy babánál sincs másképp.

Köszönöm a válaszaitokat.

2012. febr. 15. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám rengeteget iszik,ha kap gyümölcs teát is nem csak vizet akkor képes 4 cumisüveg innivalót is inni ami 6dl.:)
2012. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lányom cumisüvegből iszik, a csőröst nem érti. :)

160 ml-s a cumisüveg, abból naponta 3-4 üveggel iszik meg. Vagyis olyan 6 decit kb. Néha többet, néha kevesebbet. Ő vizet iszik. Előtte teázott, de most már csak víz van, amióta foga van.

2012. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!