Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 30 hetes ultrahangon ha azt...

30 hetes ultrahangon ha azt veszik észre, hogy kisebb a baba fej a megszokottnál. Mi lehet a baj? Mire utal ez? Milyen betegségre?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 22:05
 1/5 kíváncsicska ***** válasza:
Mihez képest kisebb?Az átlaghoz?A húgomnak is azt mondták hogy kisebb a feje a babájának de ne csodálkozzon rajta hisz az ő és a párja feje sem átlagos nagyságú hanem kisebb.Ha a doki egy paraszt akkor meg megilyeszt mint egy ismerősöm akinek azt mondták mivel kisebb a baba feje mint kellene szellemi fogyatékos lesz.Ez ment a 36.hétig jött egy normális doki az meg azt mondta minden rendben van mert 2 héttel elnézte a dokija a születési dátomot.Szóval nem aggódnék a helyedben.De kérdezz rá a dokidtól hogy mitől lehet ez.
2012. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem az én babámról van szó hanem unokahugoméról.

Az ő és párja feje is átlagos méretűnek számít.Tavaly ikreik lettek volna de az 5.hónapban elvetélt és minkét baba beteg lett volna.Most ezen az ultrahangon mondták neki hogy kisebb a pici feje az átlagnál de mást nem mondtak.

2012. febr. 15. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én babám feje is kisebb volt az átlagnál minden uh-n. Az orvosom erre csak annyit mondott, hogy nem kell ezzel foglalkozni a lényeg az, hogy a mellkörfogata jó legyen. Azóta megszületett a fiam, tényleg kicsi a feje, a legkisebb sapka is nagy volt rá, de ennyi. Semmi baja értelmes, okos 8 hónapos legényke már. Remélem tudtam segíteni.
2012. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babámnak végig kisebb volt a feje, de az összes ultrahangon.Nálunk ez alkati kérdés, én is alacsony és vékony vagyok.A szülész orvosom, aki egy szókimondó pasas, kb. mint Dr. House gyakorlatilag kiröhögött ezen.Elém rakta az összes ultrahangos adatot, hogy nézzem már meg, hogy mindegyiken az alsó határon van a fejkörfogata, és ő arányosan kisebb baba.Az a lényeg, hogy mindig nőtt a fejkörfogat, az előző méréshez képest.Egyébként 2,5 kilóval, 47 centivel született, a mai napig picurka, de nagyon formás baba.Voltunk neurológusnál is, nem ezért, hanem a lassabb mozgásfejlődése miatt, és ő is mindent rendben talált ( egyedül a lazább izomzatot mondta ), pedig még meg is ultrahangozta a fejét.Egészséges, és nagyon okos, értelmes kislány.Védőnőnk szerint mozgásban lassabb, megfontoltabb, de átlag feletti az intelligenciája.A mai napig minden sapka nagy rá, de mit is várjunk tőle, ha én magam is egy vékony, alacsony nő vagyok? Szóval a lényeg az, hogy önmagához képest fejlődjön, növekedjen, gyarapodjon.Nem lehet minden baba 4 kilós újszülött.Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.Ha komoly betegsége lenne, akkor az első 12 hétig se jut el a terhesség, és már kiderült volna.
2012. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nik13 válasza:
Sziasztok, 19 hetes Uh azt mondtak 17+6 naposnak felel meg a baba fej átmerője, felkuldtek a semmelwieba ott meg megilyesztettek, hogy nemtudjak mi ez dehogy megakarom-e szuntetni a terhesseget, szerdan kell mennem magzatviz mintat veszenek, van itt valaki aki jart már igy?? Kell aggodnom?
2017. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!